Erden Timur: “Galatasaray’ın Yeri EuroLeague’dir”

Erden Timur: “Galatasaray’ın Yeri EuroLeague’dir”

2021-10-12T13:26:27+00:00

2021-10-12T13:26:27+00:00.

Can Bedel

12 / Eki / 21 13:26

Eurohoops.net


Can Bedel
Galatasaray Erkek Basketbol Takımı’nın isim sponsoru olan NEF firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur hedeflerini açıkladı.


Eurohoops Ekibi tarafından / info@eurohoops.net

Galatasaray‘da stadyum isim hakkı için yapılan sponsorluk töreninde Basketbol Şubesine de sponsor olan Erden Timur açıklamalarda bulundu.

Erden Timur geçen sezona oranla daha az bütçeyle iyi bir takım kurduklarını söylerken, “Basketbolla ilgili olarak başkanın ve yönetim farklı bir vizyonla yaklaştı olaya. Bunun sonucunu yaşıyoruz çünkü sponsor olan firmayı da işin içinde çalıştırmak bence çok önemli bir vizyondu. Ondan sonra da çok iyi bir ekip birlikteliği oldu. Barış Bey, Polat Bey, Kerem Tunçeri, Ekrem Hoca çok önemli bir iş yaptılar. Onların mühendisliğiyle ortaya çıkan kadroyu Galatasaray‘a kazandırdık. Bütçeyi de azaltarak iyi bir kadro yaptık.” açıklamasını yaptı.

Erkek Basketbol Takımı’nın isim sponsoru olan ve aynı zamanda Başkan Danışmanı olan Erden Timur, basın toplantısında konuştu. Hedeflerinin EuroLeague olduğunu söyleyen Erden Timur, “Sürdürülebilir gelirler yarattıktan sonra 3-4 yıl içinde orada olmak istiyoruz. Galatasaray’ın yeri tabii ki EuroLeague’dir Onu da sürdürülebilir bir gelirle yapması gerekiyor. Basketbol futbol gibi değil. Futbol en azından gelir-gider anlamında yönetilebilme şansı var ama basketbolda gelirler çok az. Dolayısıyla Basketbol A.Ş oluştuktan sonra basketbol dışı sürdürülebilir gelir kazandırarak EuroLeague’e katılma vizyonumuz var. Galatasaray’ın yeri orası ve dünyada da EuroLeague’in önemi de sürekli yükseliyor. Galatasaray’ın ismini de tüm dünyaya duyurma anlamında futbola oranla daha az bütçeyle yapabileceğimiz bir platform. Tabii ki EuroLeague’ vizyonumuz var” sözlerini söyledi.

Basketbol gündemindeki en son gelişmeleri kaçırmamak için tıklayın!

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir