Eski WNBA yıldızı Cappie Pondexter, Los Angeles’ta tutuklanmıştı.

LOS ANGELES (AP) – Polis, eski WNBA yıldızı Cappie Pondexter’in, Los Angeles’ta bir vatandaşın tutuklanması kapsamında Salı günü pil şüphesiyle tutuklandığını söyledi.

37 yaşındaki eski gardiyan birkaç gündür kayıptı ve bu da arkadaşları tarafından bir Kayıp Kişi Raporu’nun dosyalanmasına yol açtı. Hapishanede olduğu keşfedilmeden önce, WNBA Oyuncular Derneği Pondexter’in kayıp olduğunu tweet attı.

Ancak Perşembe sabahına kadar gözaltında olduğu ortaya çıktı.

LAPD Memuru Mike Chan Perşembe günü yaptığı açıklamada, söz konusu olaya polis tarafından şahit olmadığını ve tutuklamayı özel bir kişinin şikayetine dayanarak gerçekleştirdiğini söyledi. TMZ, kimliği olmadan tutuklandığını ve ismini vermeyi reddettiğini bildirdi.

Chan, kendi takdirine bağlı olarak serbest bırakıldığını, yani kefalet ödemesine gerek olmadığını söyledi.

Chan, olayın nerede meydana geldiği veya rapor eden tarafın mağdur olup olmadığı dahil daha fazla ayrıntıya sahip değildi.

Pondexter, daha önce 2019’da Beverly Hills’te halka açık sarhoşluk şüphesiyle tutuklanmıştı. Çevrimiçi mahkeme kayıtları, davasının hala beklemede olduğunu gösteriyor.

Pondexter en son 2018’de Indiana Fever için WNBA’da oynadı. Ligde 13 sezonu Chicago, Los Angeles, New York ve Phoenix ile oynayarak 16.4 sayı ortalamasıyla geçirdi. 2011’de WNBA’nın 15. yıl dönümü sezonunda ligin en iyi 15 oyuncusundan biri olarak onurlandırıldı. Se ayrıca 2008’de altın madalya kazanan ABD Olimpiyat takımının bir parçasıydı.

Pondexter, Mercury’nin iki şampiyonluk kazanmasına yardımcı oldu ve 2007’de WNBA Finalleri MVP’si olarak onurlandırıldı. Yedi kez All-Star, lig tarihinde ortalama 19,2 sayı ile dördüncü sırada yer aldı.

NBA Finalleri ile ilgili son gelişmelere göz atın

Bir şansımız var. Biz hala inanıyoruz.” S Sıcak konuşma …

Jimmy Butler, Heat Bam Adebayo ile skor ikilemini çözmeli

Miami Heat, hareket halindeki bir sonraki NBA süperstarına ulaşabilir mi?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.