Eurohoops’ta Abrines: “Normal sürenin ilkinin lanetini kırmak için”


Alex Molina tarafından/ info@eurohoops.net

Alex Abrines, 2013’teki Euroleague Final Four’un ilk maçında oynadığında 20 yaşında bile değildi. Sekiz yıl sonra İspanyol, turnuvaya dönüşünün Blaugrana’yı ilk maçına getirecek farklı bir sonuçla birleştirileceğini umuyor. 2010’dan beri Avrupa şampiyonası.

Bu kesinlikle basit bir mesele olmayacak. Barcelona, ​​yarı finalde Armani’nin engelini aşmak zorunda kalacak, aynı zamanda normal sürenin ilkinin laneti, sıralamayı en üstte bitiren hiçbir takım rotanın sonuna gelemedi.

Abrines, Eurohoops ile yaptığı röportajda Saronas Yassikevitsios’a, Armani ile olan farklılıklarına ve ayrıca kupanın olası fethinden sonraki kutlamalar için yaptığı planlara atıfta bulunurken buna odaklandı.

Eurohoops: Avrupa sezonunuzun tehlikede olduğu Final Four’a kadar çok az şey kaldı. Takımı nasıl görüyorsun?
Alex Abrines: Bence iyiyiz, çok fazla kazanma arzumuz ve coşkuyla. Barça’nın Final Four oynamasının üzerinden yedi yıl geçti ve biz de bunu dört gözle bekliyoruz. Umarım oraya hem fiziksel hem de zihinsel olarak elimizden gelen en iyi şekilde ulaşırız.

EH: Şimdi size bunu sormak istiyorum. Final Four’a girmeden yedi yıl çok fazla, değil mi?
AA: Ben hala buradaydım, yani σχεδόν’u tahmin edebiliyor musunuz? Neredeyse iki yıl önce Efes’e karşı yaptılar. Sonunda, Barselona’yı olabildiğince sık Final Four’da oynayacağımız bir duruma sokmalıyız. Bu yıl her şeyi çok iyi yaptık ve orada olmayı hak ettik.

EH: Final Four olmadan yedi yıl ve takımın buraya döndüğü yıl, aynı zamanda normal zamanda birinciliği kazandığınız sezon. Bu size daha da fazla baskı uyguluyor mu?
AA: Final Four’da normal sezonun ilk takımının bu baskısının olmadığını düşünüyorum. Belki playofflarda evet, ama bu artık bir maç ve tüm takımlar kazanabilir. O hafta sonu kim daha iyi olursa, unvanı kazanan kişi olacak. Normal sezonu kazanan takım Final Four’u asla kazanamadı, bu yüzden bu laneti kırmalıyız.

EH: Playofflarda sekizinci takımla karşılaştınız. Kimse Zenit aleyhine dönüşün kolay olacağını düşünmedi, ama belki de kimse Rus takımına karşı bu kadar çok sorun beklemiyordu. Sezonun son etabında bu zorlukların, bu gerginlik ve tehlike anlarının olumlu işleyebileceğini düşünüyor musunuz?
AA: Umarım bir durum ortaya çıkarsa, bu maçlarda bu kadar çok acı çektiğimiz gerçeği, gelecekte bu maçlarda daha iyi oynamamıza yardımcı olur. Sizin de dediğiniz gibi, belki hiç kimse beş maçlık bir seri beklemiyordu, ama belki de bu yüzden doğru şeyi yapmadık ve daha kolay olacağını düşündük. İlk oyunu kaybettik, ikincide acı çektik, üçüncü acıyı çok kazandık… Dördüncüde hiç acı çekmedik… ne de beşincide. Zenit harika bir iş çıkardı. Sezon boyunca takım ilk 4 sırada yer aldı. Virüsle ilgili sorunları vardı, ancak hak kazanmayı başardılar. Ve koçları Xavi Pascual maçları çok iyi hazırladı, dördüncü maçta bir bölge, kutu ve 1 veya üçgen ve 2. hazırladılar. Bizi hücumda bloke ettiler ve bu da ne kadar iyi yaptıklarını gösteriyor.

EH: Dört playoff serisinden üçü Oyun 5’te değerlendirilse de, normal sezonun ilk dört takımı eleme oldu. Köln’e giden diğer takımlardan memnun musunuz?
AA: Sonunda rakipleri düşünmüyorsunuz. Biliyorsunuz ki çok zor bir rakip olan Milan’ı yenmedikçe CSKA veya Efes finalde bize karşı oynamayacak. Final Four’da tek maçtır ve her şey olabilir. Herkesi yenebileceğimizi ve herhangi bir takımın bizi yenebileceğini tüm yıl boyunca gösterdik. Milan bizim rakibimiz, neyse bu ve hak kazanmak için yapmamız gerekeni yapmalıyız.

EH: Sen ve Nick Kalathis, Saronas Yassikevitsios’un takım arkadaşı olan sadece sizsiniz Antrenör Sara ile oyuncu Sara arasında ne gibi farklar görüyorsunuz?
AA: Bir oyuncu olarak o kadar bağırmadı. Bir antrenör olarak çok yoğundu, ama aynı zamanda bir oyuncu olarak da çok yoğundu. Çok gerekliydi. Onunla kariyerinin sonundayken oynadım ve belli ki yıllar önce yaptığını kendisinden talep edemezdi, ama yine gördün. Kırık bir kaburga ile oynanan ACB playofflarında Real Madrid’e karşı bir maç vardı ve adam 20 sayıya sahipti. O ve Joe Inglis takımı omuzlarına aldı. Sonunda kazanmadık ama orada size biri hakkında çok şey anlatan, bu kulüp için her şeyi verdiği şeyler görüyorsunuz. Ayrıca Barcelona’nın büyük bir destekçisi olduğunu da biliyoruz, ona koç olarak sahip olmak ve ondan olabildiğince çok şey öğrenmek bir onurdur.

EH: Size daha önce finaldeki olası rakipleri sordum, ama dediğin gibi önce Milan’ı yenmelisin. İtalyan takımı hakkında ne düşünüyorsun?
AA: Her pozisyonda çok sayıda hücum yeteneğine sahip bir takım. Bana biraz ekibimizi hatırlatıyor. Herkes 15 veya 20 puan alabilir. Tek fark, belki de Kuric veya benim gibi oyuncularla daha iyi şut atabilirken, diğerlerinin Shields, Datome ve Mitzov ile bu pozisyonlarda daha büyük vücutlara sahip olması. Birçok durumu bire karşı oynuyorlar. Sahip oldukları büyük hücum yeteneklerinden dolayı. Mümkün olan en az yardımla savunmada çok iyi oynamalı ve her birimizin oyuncumuz için sorumluluk almasını sağlamalıyız.

EH: Son olarak, Euroleague’i kazanma durumunda size kutlamaları sormak istiyorum. Kalathis, köpük yünü bırakacağını söyledi, ancak sadece yanlarda, bu yüzden çıtayı yeterince yükseğe koydu. Çılgınca bir şey yapar mısın?
AA: Soyunma odasında konuştuğumuz tek şey Oriola ile Montjuic Çeşmesi’ne yüzmeye gideceğimiz. Şu anda söylediğimiz tek şey bu ve Kalathis bize havluları getirecek. Euroleague’i kazanırsak orada olacağım.

En son haberleri BURADAN okuyun

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.