Euroleague: Yunan antrenörlerin “savaşlarının” galibi


Vangelis Papadimitriou tarafından/ info@eurohoops.net

Uzun yıllar sonra, Panathinaikos ve Olympiakos’un banklarında iki Yunan koçu var.

Giorgos Vovoras, geçen yaz “yeşil” teknik liderliği devralırken, Giorgos Bartzokas, 2019/20 sezonunun görkemli finalinden önce 2014’ten sonra Limani’ye döndü.

Böyle bir şey sadece takım arkadaşlarına değil, genel olarak Yunan basketboluna da neşe verebilir, çünkü maalesef “ebediyetlerin” sıralarında Yunan baş antrenörlerini sık sık görmedik.

Euroleague’de genellikle iki yurttaşımız daha var. Birkaç yıldır (2014-), Dimitris Itoudis CSKA Moskova’yı başarıya götürüyor (2016 ve 2019’da zirvede), aynı şeyi 2018’den beri İsrail’de antrenörlük yapan Maccabi Tel Aviv ve Giannis Sfeiropoulos için yapmak istiyor.

Ama bu yılki “medeni” ne olacak? Eurohoops cevabı var!

Bir kazanan ve bir kaybeden

itoudis_vovoras

İlk tur bitmemiş olmasına rağmen, Panathinaikos-Olympiakos-CSKA-Maccabi zaten birbirleriyle oynadı, bu nedenle hangi Yunan’ın bahsettiğimiz dörtten daha iyi yaptığını kolayca görebiliriz.

Dimitris Itoudis, evinde Maccabi (76-72) ve Olympiakos’ta (80-61) galibiyet alırken, Panathinaikos’a karşı (83-89) OAKA’da da galibiyet elde etti.

İçeride Maccabi (85-82) dışında Panathinaikos’u (71-78) yenen “kırmızı ve beyazlılar” ile Giorgos Bartzokas 2-1 ile takip ederken, Moskova’da “ağır” bir yenilgi aldı.

Giannis Sfeiropoulos, CSKA ve Olympiakos’tan 0-2 uzakta olmasına karşın 22/12 Salı günü oynanan karşılaşmada Giorgos Vovoras’tan Panathinaikos’u mağlup etti.

OAKA’da Olympiakos ve CSKA’nın yenilgilerini sayan ikincisi henüz bir Yunan teknik direktörünü yenmeyi başaramadı, Tel Aviv’de Maccabi ile aynı şey oldu.

Analitik olarak

CSKA Olimpiyat Maccabi Panathinaikos Kayıt
Itoudis 3-0
Bartzokas 2-1
Sfeiropoulos 1-2
Βόβορας 0-3

En son haberleri buradan görün

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.