Gail Miller ve Ailesi, Utah Jazz’ı Qualtrics’in Kurucusu Ryan Smith’e satmayı kabul etti


Johnny Askounis / info@eurohoops.net tarafından

Ryan Smith, NBA Yönetim Kurulu’nun onayını bekleyen Utah Jazz’ın yeni sahibi olmaya hazırlanıyor. LMH Group ile yaptığı anlaşma Vivint Arena ve G League’in Salt Lake City Yıldızlarını içeriyor.

ESPN bildirildi anlaşma 1,6 milyar doların üzerinde imzalandı.

Basın bültenine göre: “Larry H. Miller Şirketler Grubu’nun (LHM Group) sahibi ve başkanı Gail Miller ve Miller ailesi bugün Utah Jazz ve diğer spor ve eğlence mülklerinin çoğunluk hissesini teknolojiye satmak için kesin anlaşmalar yaptıklarını duyurdu. Utah merkezli Qualtrics’in kurucu ortağı girişimci Ryan Smith.

Bekleyen işleme dahil olanlar Utah Jazz, Vivint Arena, National Basketball Association (NBA) G League Salt Lake City Stars ve Triple-A beyzbol üyesi Salt Lake Bees’in yönetimi.

Smith, uzun yıllardır Utah Jazz’ın güçlü bir kurumsal ortağı olmuştur ve Kuzey Amerika profesyonel sporları tarihindeki ilk hayırsever forma yaması olan “5 For The Fight” forma yamasının ortak yaratıcısıdır. 5 For The Fight, yama ortaklığının sadece üç yıl önce duyurulmasından bu yana 25 milyon doların üzerinde para topladı.

“Ryan’ı birkaç yıldır tanıyorum ve kendisi ve eşi Ashley’in hayatlarını yaşadıkları değerlere hayranım,” Gail Miller dedi. Utah’a ve bu takıma karşı çok sevgileri ve bağlantıları var. Arkadaşlığımız ve yıllardır üst düzey konuşmalarımız nedeniyle Ryan, yakın zamanda kuruluşumuza Utah Jazz’ı ve diğer bazı spor ve eğlence tesislerimizi satın alma olasılığını sorgulamak için başvurdu. Uzun vadeli hedeflerimizle ilgili pek çok iç araştırmadan, uzun tartışmalardan ve kapsamlı değerlendirmelerden sonra, ailem ve ben, değerlerimizi paylaşan ve kararlı olan Ryan ve Ashley’e sorumluluğumuzu ve 35 yıllık aziz yönetimimizi devretmek için doğru zaman olduğuna karar verdik. ekibi Utah’da tutmak. Üstlendiğimiz işi devam ettireceklerine ve ekibi bir sonraki seviyeye taşıyacaklarına güveniyoruz. Ailemiz, Utah Jazz’ın ve bu işletmelerin başarısına yatırım yapmaya devam ediyor ve biz de azınlık payını koruyacağız. “

İşlemin kapatılmasının ardından Smith, Utah Jazz ve iştiraklerinin NBA Valisi olacak ve bu işlemde yer alan takım ve diğer varlıklarla ilgili tüm iş ve basketbol operasyonları için nihai karar verme yetkisine sahip olacak. Steve Starks, LHM Group CEO’su görevine ek olarak bir danışman olacak.

“Miller ailesi, Utah Jazz ve yönettikleri diğer organizasyonlar aracılığıyla sayısız insan üzerinde inanılmaz bir etki yarattı” dedi Smith. “Hepimiz, son 35 yıldır bu varlık üzerinde sahip oldukları muhteşem yönetim için Miller ailesine büyük bir borcumuz var. Eşim ve ben, özellikle NBA’deki en büyük taraftarlar olmak üzere takımı geleceğe taşıma fırsatı konusunda kesinlikle alçakgönüllülük ve heyecan duyuyoruz. Utah’ın eyaleti ve başkenti Utah Jazz, Miller’ın muazzam sevgisinden, cömertliğinden ve yatırımından yararlananlar. Yaşam boyu çalışmalarının üzerine inşa etmeyi dört gözle bekliyoruz. “

“Larry ve ben 1985 yılında Utah Jazz’ın ilk yarısını satın aldığımızda, yaşayacağımız deneyimleri ya da Utah Jazz ailesiyle paylaşacağımız yolculuğu, özellikle de oyuncular ve antrenörler ile anlayamadık.” dedi Miller. “NBA içindeki ilişkilerimizi ve özellikle hem Komisyon Üyesi Stern hem de Komiser Silver ile olan dostluklarımızı da takdir ettik. Tutkulu hayranlarımız ve onların Caz’a olan amansız bağlılıkları bizi ileriye taşıyan enerjiydi ve onlara içtenlikle teşekkür ediyorum. Operasyonlarımızın bel kemiği olan ve her geçen gün nihai misafir deneyimini yaratmak için ortaya çıkan özverili çalışanlarımıza da teşekkür ve teşekkür etmek istiyorum. Onlar en iyisi! Utah Jazz’ın yönetimine ve devletimizin vatandaşları üzerindeki birleştirici etkisine değer verdik. Destekleyici mekanlar olarak yayın mülkleri, yeni yenilenen arena ve uygulama tesisi için de minnettarız.

“Son yıllarda takımı eski bir güvene yerleştirmeme büyük ilgi gösterildi. Bu, emlak planımla bağlantılı olarak ve sadık Jazz hayranlarımıza takımın Utah’da kalacağına dair güvence vermek amacıyla yapıldı. Bu satışla güvenin hedeflerinin karşılanacağına ve yeni sahiplerin ekibi Utah’da tutmak için aynı taahhüdü verdiklerine tamamen ikna oldum. Bu işlem, şimdiye kadar mümkün olmayan şekillerde yönetimimize devam etmemizi sağlayacak fırsatları ortaya çıkaracaktır. Misyonumuz Hayatları Zenginleştirmektir ve olmaya da devam edecektir. “

Kapanış, NBA Guvernörler Kurulu’nun onayına tabi ve yıl sonuna kadar gerçekleşmesi bekleniyor. Smith, tarafların ayrı bir anlaşmaya ve ayrı onaylara girmesine tabi olarak Miller ailesinden The Zone Sports Network’ü satın almayı planlıyor.

Larry H. Miller Bayileri, Larry H. Miller Real Estate, Prestige Financial Services, Salt Lake Bees ve Megaplex Tiyatroları, LHM Group’un bir parçası olmaya devam edecek.

İşlemin şartları açıklanmadı. “

Fotoğraf Kredisi: Getty Images

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.