Mike Sziewski: Team Usa 2008’de Kobe Bryant ile En Dikkat Çekici Hikaye

2008’den Çin’deki 2019 Dünya Kupası’na kadar ABD milli takımı, Pekin Olimpiyatları’ndan başlayarak namağlup kaldı.

Onun zaferi “Resmi favori” 2006 Dünya Kupası’nda Saitama’nın yarı finallerinde ABD takımının rekorunu sıfırladı. ve Mike Szewski, Jay Jay Reddick’in “The Old Man and the Three” podcast’indeki merhum Kobe Bryant’ın katkısını hatırlıyor! Ve o … hücum kısmında değildi:

“Takımda yeni bir kültür yaratıyorduk ve Cobby, Chauncey Bilaps ve Jason Kidd kadroya eklenmişti. Sizewski, “Las Vegas’ta Pekin’e hazırlanıyorduk ve aniden biri odamın kapısını çaldı ve bu Cobby,” dedi.

“Bana şunu söylüyor: Karşılaştığımız her takımla en iyi bölgesel oyuncuyu işaretlemek istiyorum. Şimdi konuşuyoruz ki, en iyi NBA oyuncusu, o zamanın en skorer oyuncusu bunu söyledi. Ve bir şeyin değişmesi ve lider olması gerektiğini biliyordu.

Bir an durdu – ve onu biliyorsun, o ve Jordan aynı bakışa sahiplerdi, bakışlarıyla seni “öldürdüler” – öne doğru eğiliyor ve bana şöyle diyor: “Koç, onları yok edeceğime söz veriyorum!”.

Szyzewski, Bryant’ın dediğini yaptığını söyledi:

“İlk antrenman seansında tek bir atış yapmadı! Onu daha sonra ararım ve şöyle derim: Karşı savunma mekanizmalarını yıktığını gördüm. Sonunda ateş edecek misin? Ve böyle bir şey isteyen ilk koç olduğumu söylüyor.

Altın madalyayı kazanmak için Arjantin’i yenmemiz gerektiğini biliyordu. Ginobili’yi işaretlemek istedi. İnanın bana anladı. Bunu sadece iyi bir örnek olmak için yapmak istemedi. Arjantin ile yarı finalde oynadık, 20 puan öndeyiz ve Ginobili sakatlandı. Birden fark altıya çıktı çünkü Cobby artık ilgilenmiyordu. Bu o idi”.

En Son Basketbol Haberlerini Görün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.