Georgios Bartzokas: “Anadolu Efes’i Yenmek İçin Çok Alanda İyi Olmalıyız”

2020-10-29T17: 03: 37 + 00: 00

2020-10-29T17: 03: 37 + 00: 00.

Mehmet Bahadır Akgün

29 / Eki / 20 17:03

Eurohoops.net


Mehmet Bahadır Akgün

BartzokasOlympiakos koçu Georgios Bartzokas ve oyunculardan Aaron Harrison, takımının Anadolu Efes ile oynayacağı mücadele öncesi açıklamalarda bulundu.


Eurohoops Ekibi / info@eurohoops.net

Olympiakos baş anteneörü Georgios Bartzokas, Turkish Airlines EuroLeague’in altıncı haftasında oynayacakları Anadolu Efes mücadelesi öncesinde şu açıklamalarda bulundu:

“Efes, geçen sezon ile kıyasla aynı takım. Koçu aynı, oyuncuları aynı. Geçen sezonu domine eden takım olduklarını unutmamak lazım. Çok zorlu bir maç olacak. Kazanmak için birçok alanda gerçekten iyi oynamalıyız. Bayern Münih karşısında, nasıl desek, burnu büyük davrandık. Böyle düşünüyorum çünkü daha önce kazandığımız maçlarda ne olursa olsun kazanacağımızı hissediyorduk. Her top için savaşmadık ve Efes karşısında bu hatayı yapmamalıyız.”

Geçen sezonu Galatasaray‘da geçiren Aaron Harrison ise şöyle konuştu:

“Efes, gerçekten yetenekli bir takım. Dolayısıyla sert oynamalı ve kazanmak için iyi savunma yapmalıyız. Hücumda topu çok fazla dolaştırmalıyız, burası kesin. Pota civarında fizikli bir takımlar. İyi pota savunmacıları var. Dolayısıyla topu dolaştırmalı, birlikte oynamalıyız. Bu önemli. Onları yenmek için kilit nokta bu. Bayern karşısında zor bir maç oynadık. Kendimiz gibi oynamadık. Bence Efes karşısında kendimiz gibi oynamalıyız. Topu paylaşmalı, sert savunma yapmalı, ribaund almalıyız. En büyük kilit noktası bu ve yarın da bunu sahaya koyacağız.”

Basketbol gündemindeki en son gelişmeleri kaçırmamak için tıklayın!

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.