Hapoel Holon: Deda’nın takımı BCL’deki yeni güç!


Ona Eurohoops ekibi / info@eurohoops.net

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin normal sezonunun sona ermesiyle ve Final 8’e giden gruplar halinde gerçekleşen playofflarla, işler her zamankinden daha öngörülemez hale geliyor.

Turnuvanın, her Avrupa kulübüne meydan okumayı kabul edebilecek fırsatlar sunma vaadi çoktan yerine getirildi. Geçen sezonun Final 8 yarışmacılarından ikisi Dijon ve Hapoel Jerusalem çoktan elendi ve Atina’da bulunanlardan sadece dördü gruplarının zirvesinde bitirdi.

Bunlar Türk Telekom, Zaragoza, Tenerife ve geçen senenin şampiyonu San Pablo Burgos olurken, AEK ve Nimburg da katılmaya hak kazanırken gruplarında ikinci oldu.

Gruplarının zirvesinde yer alan diğer dört takım ise Tofas, Strasbourg, Bamberg ve Hapoel Holon’du ve İsrailliler turnuva için yeni yarışmacı dalgasının en önemli örneği.

Onun başında, Yuri Zdovch’un asistanı olan ve Holon ile anlaşmadan önce 4 yılını Gaziantep ve Bahçeşehir’in ilk antrenörü olarak Türkiye’de geçiren, sağlam bir çalışma şekline sahip Yunan teknik direktörü Stefanos Dedas bulunuyor. Onun rehberliğinde Holona beklenenden çok daha iyi oynuyor ve tüm rakiplerine gerçek hasar verebilir.

Ayrıca, Guy Pnini ve Yogef Ohio gibi tanınmış oyuncularla yerli yetenekleri içeren bir kadroya sahip olan güçlü AEK’ye üstün geldi, Deneyimli Belçikalı, dinamik golcü Maxime De Zeu, Sear J., Harika bir sezon geçiren ve Tyrus McGee, Chris Johnson ve Willie Warkman gibi güvenilir tecrübeli isimlerle geçen Yesaya Miles, Holon’un tamamını oluşturuyor, harika sonuçlar alan takım da üçüncü grupta birinci dediğimiz gibi kazandı.

Holon, 1947’de kurulduğu ve 2008’de Houston Rockets forveti PJ Tucker’ın MVP olduğu İsrail şampiyonluğunu kazandığı için İsrail basketbol sahnesinde yeni bir kulüp değil.

İsraillilerin kulübün 74. doğum gününü kutlayarak bu sezon BCL’de neler başarabileceğini kim bilebilir?

En son haberleri BURADAN okuyun

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir