Hayranlar, Çin’deki NBA yayınlarının dönüşünü kutladı

 

PEKİN (AP) – Pekin’deki basketbol taraftarları, ulusal yayın kuruluşu CCTV’nin Hong Kong’daki politika konusundaki bir anlaşmazlığın neden olduğu bir yıl süren yokluğun ardından Cumartesi günü NBA maçlarının yayınlarını yeniden başlatma kararını alkışladı.

CCTV, Los Angeles Lakers ve Miami Heat arasındaki NBA Finallerinin 5. Maçını yayınladı – Houston Rockets genel müdürü Daryl Morey’nin yarı otonomdaki hükümet karşıtı protestoculara verdiği desteği tweet atmasıyla başlayan yarıktan bu yana lig ağda ilk kez ortaya çıktı. Çin bölgesi.

On sekiz yaşındaki lise öğrencisi Li Xinyu, bu yılın başlarında Lakers’ın muhteşem Kobe Bryant’ının ölümü ve eski takımının sonraki playoff koşusunun ardından zamanlamayı anlamlı bulduğunu söyledi.

Evet, gerçekten şaşırdım, dedi Li. CCTV’nin spor kanalında NBA finalini tekrar izleyebilmemiz bizim için gerçekten şok edici ve önemli. ”

Yine 18 yaşındaki Yang Haoyu, basketbolun bir kişinin söylediği veya yaptığı her şeyden daha büyük olduğunu söyledi.

Yang, “NBA, tüm basketbol hayranları için bir organizasyondur ve bireysel davranışların spor üzerinde büyük bir etkisi olmamalı ve taraftarların çoğunun acı çekmesine neden olmamalıdır.

Ve çoğu taraftar gibi, 22 yaşındaki göçmen işçi Deng Jinqi de telefonunda oyun izlemekten bıkmıştı.

” Artık oyunu büyük bir televizyon ekranında izleyebiliyoruz ve hatta keyifle kanepede rahatça uzanabilirsiniz ” dedi.

CCTV, gönderi hızlı bir şekilde silinmesine rağmen Morey’nin tweet’inden sonra NBA ile olan ilişkisini hızla durdurdu. Çin’in Komünist liderleri, geçen yıl kötüleşen sivil özgürlükler nedeniyle protestoların patlak verdiği eski bir İngiliz kolonisi olan Hong Kong da dahil olmak üzere, iç siyasi meselelere dışarıdan müdahale olarak gördükleri her şeye karşı son derece hassastır.

NBA maçları, ligin yayın ortaklarından bir diğeri olan yayın hizmeti Tencent’te Çinli taraftarların kullanımına sunuldu.

CCTV operatörü, geçtiğimiz günlerde geçen Çin Ulusal Günü ve Sonbahar Ortası Festivali sırasında Çinli hayranlara yönelik iyi dileklerin yanı sıra “ NBA tarafından bir süredir sürekli olarak ifade edilen iyi niyet ” ve 1 milyon dolardan fazla da dahil olduğunu söyledi. Lig tarafından oradaki koronavirüs kurtarma çalışmalarına yardımcı olmak için Çin’e gönderilen tıbbi malzemelerde.

Heat, Los Angeles 111-108’i geride bırakarak Lakers’ın serideki liderliğini 3-2’ye düşürdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.