Houston, koç adaylarına Daryl Morey’nin ayrıldığını söyledi

En azından Rockets, adaylara durum hakkında önceden haber verildiğini söylüyor. Kelly Iko ve Sam Amick The Athletic’de. Bütün adaylar bunu o kadar net görmedi.

“Bunun gelmekte olduğu konusunda tüm adaylara açık davrandık ve erken çıkmamaları için saygılı davrandılar.”

Yine de, Rockets koçluk adaylarından ikisine göre, Morey’nin çıkış yolunda olduğu pek net değildi. Adaylar, aralarında Morey’nin sürece liderlik etmediği gerçeğinin yanlış olduğuna dair işaretler olduğunu söylediler. Ancak Morey’nin istifa etmek üzere olduğuna dair doğrudan bir mesaj olmadığını söylediler.

Sadece bir avuç Houston koçluk adayına önceden haber verilmesi mümkündür (bu hikaye için kiminle konuşulduğunu bilmiyoruz). Veya, Rockets’ın net olduklarını düşünmesi ancak adayların bu şekilde görmemesi veya duymaması mümkündür. Hepsi bir perspektif meselesi.

Rapora göre Morey, koçluk araştırmasını geri çekti ve daha çok danışman olarak görev yaptı. Monte McNair’in Sacramento’da GM olmak için Rockets ön bürosundan ayrılmasıyla, yeni baş adam Rafael Stone, başrolü ve birçok sorumluluğu üstlendi.

Seçenekleri olan bir koçluk adayı için (Tyronn Lue düşünün) bu çok önemli olacaktır, patronunuzun kim olduğu işi alma kararını etkileyecektir. Bununla birlikte, başka baş koçluk seçenekleri olmayan adaylar için önemlidir, ancak planlarını değiştirmez. Sadece 30 NBA baş koçluk işi var, herkesin seçici olmaya gücü yetmez.

Rockets koçluk araştırması üç adama odaklanmış gibi görünüyor: Jeff Van Gundy ve Stephen Silas (her ikisi de birden fazla görüşme yapmış) ve James Harden ve Russell Westbrook’tan çok fazla destek aldığı bildirilen Houston yardımcı koçu John Lucas.

Rapor: Houston, koçluk adaylarına Daryl Morey’nin ayrıldığını söyledi, başlangıçta NBCSports.com’da göründü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.