Jamal Murray Kariyeri ve Performansları

Jamal Murray, 23 Şubat 1997 Ontario, Kanada doğumlu profesyonel basketbolcudur. Oyun kurucu ve şutör gard pozisyonlarında görev almaktadır. 1,93 m boyunda olup, NBA takımlarından Denver Nuggets takımında 27 no’lu formayı giymektedir. Aynı zamanda Kanada millî takımını temsil etmektedir.

Jamal Murray NBA Kariyeri

Murray, 23 Haziran 2016’da Denver Nuggets tarafından ilk turda yedinci sıradan seçildi.9 Ağustos 2016’da Nuggets ile çaylak sözleşmesi imzaladı. 1 Aralık’ta, Ekim ve Kasım aylarında oynadığı maçlar için Batı Konferansı Ayın Çaylağı seçildi. 17 Şubat 2017’de Murray, Dünya Takımı’nın ABD Takımı’nı 150-139 yendiği maçta 36 sayı, 11 asistle oynadıktan sonra NBA All-Star Çaylaklar Maçı’nın MVP’si seçildi. O sezon sonunda NBA En İyi Çaylak Beşi İkinci Takımına seçildi.

Uzun ve etkili pasları ile takımını yönlendirebilen Jamal Murray, NBA’de geçirdiği her yıl sayı ortalamasını yükseltmeyi başardı. 2018 yılı sonunda sözleşmesi sona eren başarılı oyun kurucu Jamal Murray, Denver Nuggets ile sözleşmesini beş yıllığına uzattı ve 170 milyon dolarlık maksimum kontrata imza attı.

Jamal Murray NBA 2023 Finallerindeki En İyi Anları


 

Burayı Tıkla: Alperen Şengün Kimdir?

Jamal Murray NBA’deki En İyi Akrobatik HareketleriBurayı Tıkla: Alperen Şengün NBA’de Yükselen Bir Yıldız

One thought on “Jamal Murray Kariyeri ve Performansları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.