Kupa: Çeyrek finalde Panathinaikos ile Olympiakos arasında olası derbi


Ona Eurohoops ekibi/ info@eurohoops.net

Önümüzdeki Perşembe (19/8, 12:00) ulusal şampiyonalar için kura AET ofislerinde (Erkekler A2, Erkekler 2. Ulusal, Erkekler 3. Ulusal, A1 Kadınlar, A2 Kadınlar) ve Yunanistan Kupası Erkekler’de yapılacak. ve özellikle bu yılki vakanın özelliğinden dolayı en büyük ilginin odaklandığı Kadınlar.

A2’den yükselen Olympiakos,… Kupa mücadelesinde daha erken düşecek, çünkü George Bartzokas’ın takımını ikinci aşamanın ilk maçında (15/9) görmemiz bekleniyor. Ama en baştan başlayalım.

A2 takımları, 1, 4, 8 ve 11 Eylül’de gerçekleşecek olan ilk etabın dört maçında yer alacak. A2’den 7-13’lük takımlarla birlikte kurtulacak olan ekip, Olympiakos’u da göreceğimiz ikinci fazın ilk maçında 15 Eylül’de oynayacak.

İkinci maçta (18/9) birinciden çıkacak iki çift yarışacak. Dereceye giren takımlar, son Basket Ligi’nin 1-6 takımları olan Panathinaikos, Lavrio, AEK, Promithea, PAOK ve Peristeri ile birlikte çeyrek finale çıkacak.

Bu nedenle yükselişini garantileyen Olympiakos’un son A1’in ilk altı maçından önce kuruma gireceği için erken bir derbi görmemiz çok olası.

AET İletişimi:

Ulusal Şampiyonalar (A2 Erkekler, 2. Erkekler Ulusal, 3. Erkekler Ulusal, A1 Bayanlar, A2 Bayanlar) ile Yunanistan Erkekler ve Bayanlar Kupası kura çekimi, 19/8 Perşembe günü 12.00’de AET’de yapılacak. ofisler, dünyanın varlığı olmadan.

Çekiliş, AET YouTube kanalı (youtube.com/hellenicbf) üzerinden canlı olarak yayınlanacak ve Yunanistan Basketbol Federasyonu’nun sitesinde anında bilgi verilecek.

En son haberleri burada görün

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir