“LeBron James etkisi”: Benim sponsorluğum, sizin sözleşmeniz (ve koyduğunuz)


Vangelis Papadimitriou / info@eurohoops.net

Rekabetçi konuşursak, NBA’deki mevcut liderle ilgili birçok fikir duyulacaktır. Ticari olarak konuşursak, o zaman LeBron James tek başına bir sınıftı ve öyle kalmaya devam ediyor.

Takımlardan aldığı kontratlar, sponsorluklar ve genel olarak geliriyle 1 milyar dolarlık engeli “aşan” adam, yıllar geçse de “en güçlü” marka olarak kaldığını (kanıtladı).

Nike ile olan ortaklık, ligdeki varlığı kadar uzun yıllar (2003-), her iki taraf da 1 milyar dolara mal olan bir ömür boyu sözleşme imzaladı.

Emekli olduğunda, “Kral” Amerikan devini ticaret portföyünde bulundurmaya devam edecek ve karşılığında ona cömertçe ödeme yapacak. Şimdi yaptığı gibi.

2021/22 sezonunda LeBron’un Nike’dan 32 milyon dolar alacağını, takımlarından daha fazlasını alacak sadece 22 oyuncu olduğunu düşünün!

James (Lakers’tan 41 milyon alacak) tek bir sponsorlukla Nikola Jokic, Devin Booker, Joel Ebid, Chris Paul ve DeMar DeRozan gibi oyunculardan daha fazla para kazanmayı başarıyor!

Tek başına bu gerçek bile Lakers liderinin, imzasıyla birlikte 19 çift ayakkabının piyasaya sürüldüğü bir zamanda 37’ye gitmesine rağmen sahip olduğu büyük etkiyi gösteriyor. Geçen yıl öyle görünse de, takım arkadaşlarının çoğu onlardan hoşlanmadı.

Kayıt için Kevin Durand 28 milyon dolara (Nike), Steve Carey 20 (Zırh Altında), James Harden 14 (Adidas), Zion Williamson 12 (Ürdün) ve John Antetokunbo (Nike), Russell Westbrook (Ürdün) alacak. , Carey Irving (Nike) ve Derrick Rose (Adidas) 11 ve Damian Lillard 10 (Adidas).

Ayrıca okuyun:

LeBron: Instagram’da tek bir gönderiyle ÇILGIN PARA kazanıyor

Bu ayakkabılar 2020/21 sezonunda NBA oyuncuları tarafından daha çok giyildi.

“LeBron haklı, ‘balonda’ şampiyonluk kariyerindeki en zor şeydi” (videolar)

En son haberleri burada görün

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.