LeBron James, sosyal adalet balonundaki çalışmanın sadece başlangıç ​​olduğunu söylüyor

 

Solda Lakers oyuncusu Anthony Davis ve NBA Finallerinin 2. Maçı sırasında gösterilen LeBron James, geri dönecekler. "Kara Mamba" 5. Oyun için üniformalar <span class ="telif hakkı"> (Associated Press) </span>
Solda Lakers oyuncusu Anthony Davis ve NBA Finallerinin 2. Maçı sırasında gösterilen LeBron James, 5. Oyun için “Kara Mamba” formalarıyla geri dönecekler. (İlişkili basın)

LeBron James ve NBA kardeşleri, NBA balonunda geçirdikleri süre boyunca sosyal adaletsizlik ve polis vahşeti konusundaki seslerini ve platformlarını kullanma yetkisine sahip olduklarını hissettiler ve Lakers’ın samimi umudu, sezon bittikten sonra konuşmaya devam ediyorlar.

Lakers, Miami Heat’teki NBA Finallerinde 3-1 öne geçti ve Cuma akşamı ESPN Wide World of Sports Complex’teki AdventHealth Arena’da bir galibiyet, onlara 17. NBA şampiyonluğunu verecek ve Lakers’ı en çok Boston Celtics ile bağlayacaktı. ligde.

Salgınla ertelenen sezon ister Oyun 5 veya daha sonra tamamlanmış olsun, James beyaz olmayan insanlar için umut ve adalet mesajını yaymaya “durmayız” dedi.

James Perşembe günü gazetecilere yaptığı açıklamada, “Ancak umarım insanlar platformlarını kullanmaya devam eder, bireysel sosyal medya platformlarını kullanırlar veya bu şekilde yapıyorlarsa, topluluğunuza giren ve bunu bu şekilde yapan bir bireyseniz,” bir video konferansta. “Ancak, hepimizin iyiliği için değişim yaratmaya devam etseniz de, bence bu sadece hepimizi daha iyi hale getiriyor. Hangi ırk olduğun önemli değil. Ne renk olduğun önemli değil. Ne kadar uzun olursa olsun, durum ne olursa olsun, çünkü hepimiz daha iyi günler görmek istiyoruz. Olup biten bazı şeylere katılıyor veya katılmıyor olsanız da, bence hepimiz daha iyi günler görmeyi ve nefretten daha fazla sevgi görmeyi çok isteriz. ”

James, Lakers’ın 92 gündür içinde bulunduğu balondan ayrıldığında da dahil olmaya devam edecek.

Siyah seçmenlerin baskı altına alınmasıyla mücadele etmek ve insanları oy kullanma hakları konusunda eğitmeye yardımcı olmak için geliştirilmiş kar amacı gütmeyen bir grup olan More Than A Vote organizasyonunu Haziran ayında kurdu.

“Değişim yaratmaya devam etme, eğitmeye devam etme, beni dinleyen ve yolculuğum boyunca beni takip eden her sözle topluluğumu ve topluluklarımı aydınlatmaya devam etme konusunda elimden geleni yapacağımı biliyorum,” James dedim. “Dediğim gibi, neyi kontrol edebileceğinizi kontrol edebilirsiniz. Yapamadığın şey, bazen acıttığı kadar da endişelenmemeye çalışıyorsun. ”

‘Mamba’ zamanı

Lakers, efsane Kobe Bryant’ı onurlandırmanın bir başka yolu olarak 5. Maçta “Kara Mamba” formalarını giymeye karar verdi.

Lakers bu sezon sonrasında bu üniformaları 4-0 giyiyor ve onları giyerek şampiyonluğu kazanmaktan daha iyi bir şey istemiyor.

Bryant, kızı Gianna ve yedi kişi, Ocak ayında bir helikopter kazasında öldü.

Bryant, Nike ile birlikte üniforma tasarımı üzerinde işbirliği yapmaya yardımcı oldu.

“Bir anlamı var. Bir üniformadan daha fazlası, ”dedi James. “Bu franchise kendisiyle gurur duyması için 20 yıl boyunca kanını, terini ve gözyaşlarını ve zanaatına olan bağlılığını hem yerde hem de yerde veren bir kişiyi temsil ediyor ve umarız bunun tersi de geçerlidir.”

Lakers’ın basketbol operasyonlarından sorumlu başkan yardımcısı ve genel müdürü Rob Pelinka, NBA’in yılın yöneticisi için yapılan oylamada birincilik olmak üzere 14 oyla yedinci oldu. Clippers basketbol operasyonları başkanı Lawrence Frank ödülü kazandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.