LeBron vs. Curry: Finallerden “Final” e

Vangelis Papadimitriou tarafından/ info@eurohoops.net

NBA’de bu sezon en azından tahmin edilemez.

İki bölgedeki format değişikliği ve play-in turnuvası verileri değiştirdi ve şimdi herkes Doğu ve Batı’daki “finalleri” görmeyi bekliyor.

Ve bir kibrit, tam olarak bütün gözleri onun üzerinde!

Lakers ve Warriors Batı’da 7. ve 8. olarak karşılaşacaklar, kazanan playofflarda 7. sıraya yükselirken, kaybeden Grizzlies-Spurs maçının galibine karşı 8. sıraya girme şansına sahip olacak.

Sadece iki parlak ve başarılı franchise’dan bahsetmiyoruz. Oktav için çok kolay bir şekilde doğrudan bilet alabilecek iki takımdan bahsediyoruz. Clay Thompson’ın (kalıcı) ve LeBron James ve Anthony Davis’in (parodi) gibi herhangi bir sorun olmasaydı.

Ama durum bu ve basketbolseverler çok iyi iki takım arasında bir maç görme şansına sahip olacak. Ve iki kumarbaz arasında!

LeBron ve Carrie, kariyerinde başka türden finaller vermeyi öğrenmişlerdi, ama her şeye rağmen bir ilki var. Bu yıldızlar son yıllarda Finallerin kalıcı kahramanları oldular, Ama dedik ki, bu sezon tahmin edilemez!

2015’te başlayan bir “eksiler”

Birkaç yıldır NBA’in Finallerde takım değiştirmeyi unuttuğunu ve sadece Warriors ve Cavaliers’ı gördüğümüzü söylemek abartı olmaz.

2015’te, 2017 ve 2018’de olduğu gibi, Kevin Durand’ın durumu neredeyse haksız çıkarmak için son iki kupada gelmesiyle “Warriors” şampiyonu oldu.

Ayrıca, çoğu kişinin sadece bir şampiyonluk olmadığına inandığı 2016’nın yıldız işareti de var. Cleveland tarihinde ilk ve 1-3 arasında tersine dönen tek oyuncu!

Bu aralıkta (2015-2018), Curry arka arkaya MVP (2015-2016) çıkmayı başardı ve bugüne kadar oybirliğiyle tarihteki tek En Değerli Oyuncu (2016) oldu. Finallerde de mükemmel olmasına rağmen “KD”, 2017-2018 Finallerinin MVP’si ve 2015’te Andre Iguodala oldu.

James’e gelince, tabii ki unutulmaz serinin lideriydi ve kariyerinin 3 / 3’ünü MVP Finallerinde (Lakers ile 2020 şampiyonluğundan 4/4 sonra) yaptı.

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.