Mario Hezonia: Genç, hasta bir Panathinaikos’tan! (videolar)


Ona Eurohoops ekibi / info@eurohoops.net

Panathinaikos, kalbi είναι uzun yıllardır yeşil olan bir oyuncuyu satın aldı. Mario Hezonia’nın nedeni.

Hırvat oyuncu yıllarca Panathinaikos ekibini ne kadar sevdiğini göstererek, her fırsatta sosyal medyada tanrılaştırıyor ve halkını övüyor. Bu yüzden, bir noktada yoncayı göğsüne takması bekleniyordu ve bu sezonun sonunda en sevdiği kulübün şampiyonluklarını alma fırsatına sahip olacak.

Aslında yaz aylarında Diamantidis ve Albertis’i tanrılaştırmıştı, ama dediğimiz gibi, dünyayı tanrılaştırdığı yıllarda birçok görevi var. Tabii ki, salgın Yunan takımlarını (ve sadece) insansız oynamaya zorlayan salgın nedeniyle bu yıl yeşil seyirci önünde oynayamayacak. Yine de, twitter aracılığıyla kendi μήν Yunanca mesajını göndermeyi başaramadı.

Ama Mario Hezonia kimdir? Hadi baştan başlayalım…

Mario Hezonia 25 Şubat 1995’te Hırvatistan’ın Dubrovnik kentinde doğdu, 3. ve 4. sıralarda yarışıyor ve 2.03 metre boyunda. Küçük yaşlardan itibaren büyük bir potansiyele sahip olduğunu göstererek ülkesinin küçük milli takımlarıyla harika maçlara çıkarken, 2012’de henüz 17 yaşındayken Barcelona ile anlaşarak Euroleague’e ilk kez imza attı.

İlk sezonunu ağırlıklı olarak Barcelona’nın ikinci takımında geçirirken, Euroleague’de de 2 maçta 2.5 sayı ve 2 ribauntla ilk kez forma giydi. Barcelona’daki ikinci sezonu, 14 maçta 1.6 sayı ile ilk takımda netti. … Patlama 2014-15 sezonunda yaşandı, 22 maçta 7.7 sayı alırken, Madrid’de Real’e karşı 22 sayı ile İlk 16 için harika maçlar yaptı. Şimdi NBA zamanı gelmişti …

2015 taslağına kaydoldu ve Orlando Magic tarafından 5 numaraya seçildi. NBA’deki ilk sezonunda 79 maçta 6,1 sayı, 2,2 ribaund ve 1,4 asist ortalamaları elde etti, ancak ikincisi Hezonia 65 maçta 4,9 sayı ve 2,2 ribaund ile o kadar verimli değildi.

Orlando’daki üçüncü ve son sezonunda Hezonia, 75 maçta 9.6 sayı ve 3.7 ribaund ortalamaları ile başlangıçta 30 ortalamalar elde etti. Daha sonra kariyerinin en iyi görünümünü, 17 Aralık 2017’de 28’de 8/12 üç sayı ve 6 ribaund ile Pistons’a 114-110 mağlup ederek Hırvat formasıyla yaptı.

2018’de Knicks ile sözleşme imzaladı, bir yıl New York’ta kaldı ve 58 maçta 8.8 sayı saydı. Tabii ki, sezonun en önemli özelliği Giannis’le kavgası ve Yunan yıldızını çivilemesinin yanı sıra, Los Angeles’a karşı takımına zafer kazandırdığı Lebron’daki stoperdi. Ancak genel olarak güçlü bir iz bırakmayan bir yıldı …

NBA’deki son durağı Portland oldu ve burada ne istediğini yine göstermedi ve 53 maçta sadece 4.8 sayı attı. Bu sezon karşılığında Grizzlies’e gitti, ancak sezon başlamadan önce serbest bırakıldı ve Memphis oyuncuya asla gerçekten inanmadı.

Toplamda, NBA’deki ilk görünümünü 69 maçta 330 maçta, ortalama 6,9 puanla tamamladı. Kendini yeniden bulmayı ve gösterebileceği kişiyi göstermeyi amaçlayan şimdi Avrupa’ya geri döndü.

Tekrar başarılı olursa, göreceğiz …

Ayrıca oku:

Hezonia: LeBron’da galibiyet sıçraması ve Giannis’e karşı korkunç vuruş! (videolar)

Panathinaikos: Hezonia için Barselona’ya neden teşekkür etti! (Fotoğraf)

Panathinaikos: Herkesi çıldırttılar, HEZONIA’yı getirdi! (videolar)

En son haberleri BURADAN okuyun

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.