Mike James’in Brooklyn Nets’e İmzasının Perde Arkası


Tarafından Dionysis Aravantinos / info@eurohoops.net

2020 yazında Mike James, CSKA Moskova’yla 3 yıllık bir anlaşmaya imza atarak EuroLeague’in en çok para kazanan oyuncularından birisi oldu. 2019-20 ve 2020-21 sezonlarında James ligin en önemli oyuncularından birisiydi.

Özellikle bu sezon onun kariyeri için gerçek bir sıçrama olarak nitelendirilebilirdi. Takımı ligde zirvedeydi, kendisiyse MVP tartışmalarının zirvesindeydi. Mart ayının sonlarında ise Dimitris Itoudis onu kadronun dışına itti ve James de NBA’e dönüşünü tamamladı.

James’in ABD’de bir menajeri olmadığından ötürü yakın arkadaşı Mo Smith’in aracılığıyla transferini tamamladı. Smith, Eurohoops’a aktardı:

“Denver Nuggets‘ın profesyonel scout’ı Joe Connely beni aradı ve işi bitirmeye çalıştı. Denver, James’i istedi.”

Brooklyn onun için ayrıca bir seçenekti. Smith, CSKA Moskova’nın efsanevi figürlerinden ve Brooklyn Nets‘in personel direktörlüğünü yürüten JR Holden’la da telefonda görüştü. Bu dönemleri şöyle anlatıyor:

“Mike’ın bir menajeri yoktu ve ben onun menajeriymiş gibi yapıyordum.”

Holden, Mo Smith’in yakın arkadaşı Mike Martin’in de aracılığıyla Smith’i Brooklyn ekibinin genel menajeri Sean Marks’a ulaştırarak potansiyel bir anlaşma üzerine görüşmeleri başlattı.

Saatler geçti ve James, Brooklyn’le ilk 10 günlük kontratını imzalamak üzere şehre geldi. Smith, aslında Brooklyn’e gitmeyebileceğini “Eğer Nets güçlü biçimde gelmeseydi Denver’a gidebilirdi.” şeklinde ifade etti.

İlgi çekici bir diğer konu ise Kevin Durant’in Mike James’in imzasında oynadığı rol. Durant’in erkek kardeşi Tony, Mo Smith’in iş ortağı ve Mike James’in de yakın arkadaşı. Bu yüzden James’i kardeşinin takımında görmek istedi. Smith’in aktardığına göre Kevin Durant, Nets yönetimine “Mike James’i almak gibi bir şansımız varsa alalım.” dedi.

James, garantili kontratını imzalamadan önce 2 kez 10 günlük sözleşmelere imza attı. Bu imzalar onun yalnızca NBA’e dönüşünü değil; şampiyonluk yürüyüşünü de başlattı.

Basketbol gündemindeki en son gelişmeleri kaçırmamak için tıklayın!

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.