NBA değişti: İki oyuncu bütün bir takımı (maaş) karşılıyor

NBA değişti: İki oyuncu bütün bir takımı (maaş) karşılıyor


Vangelis Papadimitriou tarafından/ info@eurohoops.net

NBA, dünyanın en iyi basketbol ligiydi ve olmaya devam ediyor.

Parkede zirvenin yanı sıra yönetim ve pazarlamada da zirvede buluşuyoruz. Ve bunun için ligin imajı büyük ölçüde değişti.

Gelir artık başka bir seviyede. Gösterge olarak, 2020’de her takımın ortalama kârı 62 milyon dolardı (2019’da 70, düşüşten koronavirüs sorumludur). 2011’de karşılık gelen sayı 6 milyon iken, 30 takımın 22’si eksideydi.

NBA’in başarısını 24 milyar dolar değerinde aktif bir televizyon sözleşmesiyle (9 yıl, 2026’ya kadar) telafi etmesiyle takımların değeri fırladı – listeye bakın – burada. Bu tek başına çok şey söylüyor.

Ve tabii ki lig ve organizasyonların yanı sıra oyuncuların maaşları da daha yüksek. 2011/12 sezonu ile “bugün”ün kaotik farkını anlamak için şu öğeyi alıntılamak yeterli:

On yıl önce Lakers, yılda 88,2 milyon dolara ulaşan en büyük maaşa sahipti. 2021/22 sezonunda Steph Curry ve John Wall DAHA FAZLA kümülatif para alacak!

Warriors lideri 45,7 milyon dolar, Rockets yıldızı ise 44,3 milyon dolar toplayarak toplamı 90 milyon dolara çıkaracak. Gösterge olarak o sezon Coby Bryant’ın 25,4 milyon dolar, Pau Gasol’un ise 18,7 milyon dolar kontratları vardı, bu tutarı (döviz kurunu) “bugün”e çevirirsek 106,5 milyona ulaşmış oluyoruz.

Kayıtlara göre, o zamanki Lakers, önümüzdeki sezon için maaş listesinde 22. sırada yer alırken, Nets 170 milyon doların biraz üzerinde bir maaşla ilk sırada yer alacaktı.

Alt satır: Curry ve Wall bu yıl 9 takımdan daha fazla para alacak!

Ve şimdi bir takım yaklaşık 90 milyon maaşla rekabet edebiliyor.Sadece en iyi sporcuların kastlarını sürekli yükselttiği bir zamanda veriler tamamen farklı, yukarıda yapılan gayri resmi karşılaştırma ile doğrulanan bir şey.

En son haberleri burada görün

!function(f,b,e,v,n,t,s) {if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,argümanlar):n.queue.push(argümanlar)}; if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0'; n.kuyruk=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0]; s.parentNode.insertBefore(t,s)}(pencere,belge,'script', 'https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '1768901460005054'); fbq('iz', 'Sayfa Görünümü'); fbq('rıza', 'hibe');

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir