NBA’de 10 Yeni Koç Adayı

NBA’de 10 Yeni Koç Adayı

Şu anda NBA’de dört açık baş koçluk pozisyonu ile NBA yedeklerinde ve kolej saflarında çok sayıda nitelikli aday var.

San Antonio Spurs asistanı Becky Hammon ve Los Angeles Lakers asistanı Jason Kidd de dahil olmak üzere Portland Trail Blazers, Boston Celtics, Orlando Magic ve Indiana Pacers konserleriyle bağlantılı olarak son zamanlarda birkaç isim dolaştı.

Bir yöneticinin Yahoo Sports’a “ilk go-round’dan çok farklı ama bu egoyu evcilleştirmesi zor” dediği Kentucky baş antrenörü John Calipari de dahil olmak üzere, bu döngü sırasında göz önünde bulundurulması gereken 10 adayın listesi.

Becky Hammon, San Antonio Spurs’ün asistanı

Altı kez WNBA All-Star seçilen Hammon, kadın basketbol tarihinin en büyük oyun kurucularından biridir. 2013’te San Antonio Stars’ta 36 yaşındaki bir oyuncu olarak ön çapraz bağını kopardığında Hammon, Spurs antrenmanlarına ve koçluk toplantılarına katıldı ve bir yıl sonra Gregg Popovich’in kadrosunda asistan olarak iş buldu.

O zamandan beri, Spurs’ün yaz ligi takımına 2015’te bir unvan koçluğu yaparak, 2018’de baş asistanlığa terfi ederek ve Aralık ayında atılmasının ardından bir maç için Popovich’in yerine geçerek sıralamada yükseldi. Hammon, Milwaukee Bucks ve Indiana Pacers ile baş koçluk pozisyonları için röportaj yaptı ve Pau Gasol’un The Players’ Tribune için yazdığından bu yana iki yıl geçti, “Neredeyse NBA’in erkek koçları seviyesinde koçluk yapabileceğini söylemiyorum. . Becky Hammon NBA basketboluna koçluk yapabilir. Dönem.”

San Antonio Spurs yardımcı antrenörü Becky Hammon. (Vaughn Ridley/Getty Images)
San Antonio Spurs yardımcı antrenörü Becky Hammon. (Vaughn Ridley/Getty Images)

Bir kez All-Star, 15 yıllık NBA kariyerini Hakeem Olajuwon’un Houston Rockets’ında çaylak olarak şampiyonluklar ve 2008 Boston Celtics’te yedek oyun kurucu olarak tamamladı. Sevilen bir takım arkadaşı ve lider olan Cassell, 2009 yılında Washington Wizards’daki eski teknik direktörü Flip Saunders’ın ekibine katıldı ve daha sonra John Wall ve Bradley Beal’in hızlı gelişimlerine katkılarından dolayı onay aldı.

Cassell, Doc Rivers’ın kadrosuna 2014’te Los Angeles Clippers’ta katıldı. Geçen yıl Tyronn Lue lehine takımın açık baş antrenörlüğü pozisyonu için baypas edildiğinde, Cassell Rivers’ı Philadelphia’ya kadar takip etti ve burada 76ers’ın 1 numarayı korumasına yardım etti. tohum ve Doğu Konferansı yarı finallerinde şu anki rıhtımı.

Philadelphia 76ers yardımcı antrenörü Sam Cassell. (Michael Reaves/Getty Images)
Philadelphia 76ers yardımcı antrenörü Sam Cassell. (Michael Reaves/Getty Images)

Chauncey Billups, Los Angeles Clippers’ın asistanı

2004 Finalleri MVP’si, 17 NBA sezonu oynayarak ligin en iyi liderlerinden biri olarak ün kazandı. 2014 yılında emekli olduktan sonra, ESPN’e analist olarak katıldı ve zekasına daha fazla saygı duydu. 2017’de LeBron James’in Cleveland Cavaliers basketbol operasyonları başkanı olarak görev yapmak üzere beş yıllık bir sözleşme teklifini geri çevirdi ve 2019’da Minnesota Timberwolves ile aynı iş için röportaj yaptı.

Billups, Pacers ve Clippers ile geçen yılki açık baş koçluk işleri için önde gelen adaylar arasındaydı. Ön büro veya koçluk deneyimi olmayan hizmetlerine olan ilgi, NBA çevrelerinde ne kadar saygı gördüğünü gösteriyor. Billups, başrolü kaçırdıktan sonra Lue’nun kadrosuna asistan olarak katıldı ve o şimdiden Boston Celtics’in boş pozisyonları için görüşeceği harici adaylar arasında.

Los Angeles Clippers yardımcı antrenörü Chauncey Billups. (Sarah Stier/Getty Images)
Los Angeles Clippers yardımcı antrenörü Chauncey Billups. (Sarah Stier/Getty Images)

Will Hardy, San Antonio Spurs’ün asistanı

Hardy, geçen yıl 32 yaşındayken New York, Indiana ve Oklahoma City’de açık baş koçluk pozisyonları için röportaj yapan, sektörde yükselen bir yıldız. Hardy’nin yükselişi Erik Spoelstra’nın Miami’deki deneyimine benziyor ve efsanevi Spurs koçu emekli olduğunda Popopvich’in yerini alacak başlıca aday olarak kabul ediliyor.

Hardy, 2010 yılında Williams Koleji’nden mezun oldu, burada son sınıf öğrencisi olarak Ephs’i Division II ulusal şampiyonluk maçına götürdü ve aynı yıl Spurs ile basketbol operasyonları stajını kabul etti. Önümüzdeki altı yıl boyunca, 2016’da Popovich’in kadrosunda asistanlığa terfi etmeden önce video koordinatörü olarak çalıştı. Hardy ayrıca 2019 FIBA ​​Dünya Kupası’nda ABD Takımı’nda Popovich’in asistanlığını yaptı.

San Antonio Spurs yardımcı antrenörü Will Hardy, soldan ikinci, Tim Duncan, Greg Popovich ve Becky Hammon. (Ronald Cortes/Getty Images)
San Antonio Spurs yardımcı antrenörü Will Hardy, soldan ikinci, Tim Duncan, Greg Popovich ve Becky Hammon. (Ronald Cortes/Getty Images)

Ime Udoka, Brooklyn Nets’in asistanı

Udoka uzun zamandır en iyi NBA asistanlarının kısa listesinde yer alıyor ve 2018’den bu yana bir dizi açılış için röportaj yapıyor. Portland Eyaleti’nden alınmamış, 12 yıllık bir profesyonel oyun kariyeri yönetti ve NBA’de yedi sezonun bölümlerini İspanya’daki duraklarda geçirdi , Fransa ve G Ligi.

43 yaşındaki oyuncu, Popovich’in saygısını kazandığı San Antonio Spurs formasıyla iki kez görev yaptı. 2012’de emekli olduktan sonra Spurs koçluk ekibine katıldı ve önümüzdeki yedi sezonu yedek kulübesinde geçirdi, 2014 “Beautiful Game” şampiyonluğuna yardımcı oldu ve 2015 serbest oyuncu kadrosunda LaMarcus Aldridge’i işe almasına yardımcı oldu. Udoka, geçen sezonu Philadelphia 76ers ile Brett Brown’ın kadrosunda geçirdi ve şu anda Brooklyn Nets’te Steve Nash’in yedek kulübesinde.

Brooklyn Nets yardımcı antrenörü Ime Udoka. (Steven Ryan/Getty Images)
Brooklyn Nets yardımcı antrenörü Ime Udoka. (Steven Ryan/Getty Images)

John Calipari, Kentucky Üniversitesi baş antrenörü

Calipari burada biraz sürpriz oldu, ancak birçok kaynak Yahoo Sports Calipari’nin NBA’e geri dönmeye açık olacağını söylüyor. 90’ların sonlarında, UMass’ta özellikle iyi gitmeyen bir görevin ardından o zamanki New Jersey Nets’i devralmak gibi bir zevki vardı. Ancak Kentucky’deki değişen dinamikler, hayran kitlesinden ve mezunlardan gelen büyük beklentilerle birlikte ikinci bir ısırık aramasına neden olabilir.

Üst düzey bir yönetici Yahoo Sports’a “Kentucky’de maksimuma çıkmış olabilir” dedi.

Başka bir yönetici Yahoo Sports’a “Üniversite basketbolu batan bir gemi” dedi. “İlk go-round’dan çok farklı ama bu egoyu evcilleştirmek zor.”

Calipari 62 yaşında, yani NBA’e geri dönmek istiyorsa, muhtemelen yakında olması gerekecek. Günümüzün yıldızlarının çoğuna koçluk yaptı ve Kentucky’nin profesyonel bir fabrika olduğunun bilinmesine izin vererek, yıllar boyunca dışarıdan destek oldu.

İnanılanın aksine, yoğun bir oyun içi koç – bu da NBA’de onu geri çevirmesi gerektiği anlamına geliyor. Ancak bu mümkün ve bir takım sahibinin Calipari’nin şöhreti ve tecrübesiyle büyülendiğini görmek zor değil.

Kentucky baş antrenörü John Calipari. (Brett Carlsen/Getty Images)
Kentucky baş antrenörü John Calipari. (Brett Carlsen/Getty Images)

Jason Kidd, Los Angeles Lakers’ın asistanı

Kidd, Frank Vogel’in baş asistanı olarak Los Angeles’a inmeden önce Milwaukee ve Brooklyn gibi birçok yerde koçluk yaptı. Orlando’nun yanı sıra Celtics’in koçluk aramasında da adı geçti ve Portland açılışından çekilmeden önce Damian Lillard tarafından onaylandı.

Kidd, asistan koltuğunda oturmanın, oynadığı günlerden doğrudan yedek kulübesine gelmek yerine yardımcı olduğunu söyledi. Giannis Antetokounmpo’nun gelişimine yardımcı oldu ve onu iki kez MVP statüsünde kritik olan bir oyun kurucuya dönüştürdü. Brooklyn ve Milwaukee’de garip bir şekilde sona erdi, ancak Bucks, Kidd’in ayrılmasından sonra bir sonraki adımı tam olarak atamadı. Oyuncular, bilgisi ve ilişki kurma yeteneği nedeniyle hala onun üzerine yemin ediyor. Hâlâ bir koç olarak gelişebilecek kadar genç (48 yaşında) ve er ya da geç başka bir şansı yakalayabilir.

Los Angeles Lakers yardımcı antrenörü Jason Kidd. (Matteo Marchi/Getty Images)
Los Angeles Lakers yardımcı antrenörü Jason Kidd. (Matteo Marchi/Getty Images)

Darvin Ham, Milwaukee Bucks’ın yardımcısı

Ham Texas Tech’de zorlu bir oyuncuydu, birkaç NBA takımında zorlu bir oyuncuydu ve şimdi Bucks’ta asistan olarak, oyuncularla oyuncu geliştirme sürecinden kaynaklanan güçlü ilişkileri olmasına rağmen zorlu bir koç. Ham bir süredir sıradaydı, son zamanlarda Indiana’da finalist olurken, aynı zamanda mezun olduğu okula geri dönmeyi de eğlendirdi. Ama bugünün oyuncularını şımartmadan idare edebilecek hem mizacına hem de tecrübesine sahip profesyonel bir koç gibi görünüyor.

“İletişim? Bir yönetici Yahoo Sports’a verdiği demeçte, insanlarla korkmadan nasıl konuşulacağını biliyor” dedi. Birkaç yönetici Ham’ı bu döngü sırasında izlenmesi gereken bir koç olarak seçti ve Bucks’ın koçluk işinde ne olduğuna bağlı olarak – baş antrenör Mike Budenholzer, Finallere dolu bir kadro sunmak için çok fazla baskı altında – bu şaşırtıcı olmaz eğer onu yanında tutarlarsa.

Yönetici, “X’lerini ve O’larını biliyor, ancak Siyah koçlar asla zekası için terfi etmiyor” dedi. “O akıllı. Ne çok yükseğe ne de çok alçalıyor. Oyuncular bunu fark ediyor.”

Milwaukee Bucks yardımcı antrenörü Darvin Ham, sağda, 2015'te Hawks'tayken Mike Budenholzer ile birlikte. (AP Photo/David Zalubowski)
Milwaukee Bucks yardımcı antrenörü Darvin Ham, sağda, 2015’te Hawks’tayken Mike Budenholzer ile birlikte. (AP Photo/David Zalubowski)

Jamahl Mosley, Dallas Mavericks’in asistanı

Mosley bir süredir kapıyı çalıyor, Dallas’ta altı sezondur Rick Carlisle’ın savunmasını yürütüyor ve Carlisle Nisan ayı başlarında COVID-19 için pozitif test ettiğinde takıma koçluk yapıyor. Son koçluk döneminde sonunda Tom Thibodeau’ya giden New York Knicks pozisyonu için röportaj yaptı.

Bir yönetici Yahoo Sports’a Mosley’de “Çok cilalı, iyi bilgiye sahip” dedi. “O, teknik ekip ve oyuncular arasındaki bağlantıdır — Luka [Doncic] ve bütün erkekler onu seviyor.”

Carlisle’ın biraz daha yıpratıcı olduğu biliniyor, bu yüzden Mosley gibi birinin kadroda olması son birkaç sezondur kritikti. Ancak Mosley’nin bir sonraki adımı atmasının zamanı gelebilir, özellikle de 42 yaşında ve hala günümüzün oyuncuları çağına bağlanabiliyorken.

Lloyd Pierce, JB Bickerstaff, David Vanterpool ve şu anda ilk fırsatlarını elde etmenin eşiğinde olan diğer birçok kişiye benzer şekilde video odasında başladı.

Dallas Mavericks yardımcı antrenörü Jamahl Mosley. (Vincent Carchietta/USA TODAY Sports)
Dallas Mavericks yardımcı antrenörü Jamahl Mosley. (Vincent Carchietta/USA TODAY Sports)

Steve Clifford, Orlando Magic’in eski teknik direktörü

Clifford ve Orlando, Magic’teki üçüncü sezonu olan 21-51, sakatlıklarla dolu bir sezonun ardından yollarını ayırdı. Orlando yeniden yapılanmaya gidiyor ve Clifford muhtemelen daha köklü, deneyimli bir takıma koçluk yapmak istiyor – genellikle daha genç takımları devralıyor ve üst düzey kulüpleri devralma fırsatına sahip değil.

Hem Orlando hem de Charlotte’a iki playoff maçında koçluk yaptı ve güçlü savunma ekipleri için not edildi. Van Gundy ağacından çıktı, 2003-07’de Houston’da Jeff ve 2007-12’de Stan’de koçluk yaptı. O zamanlar Bobcats ile ilk baş koçluk işini almadan önce Lakers ile bir yıl geçirdi.

Eski Orlando Magic baş antrenörü Steve Clifford. (Sarah Stier/Getty Images)
Eski Orlando Magic baş antrenörü Steve Clifford. (Sarah Stier/Getty Images)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir