Donsic: “Spanoulis benim idolümdü, bu yüzden 7 giyiyorum”

Donsic: “Spanoulis benim idolümdü, bu yüzden 7 giyiyorum”


Eurohoops ekibi / info@eurohoops.net

Luka Doncic, Litvanya Olimpiyat öncesi turnuvasında milli takımıyla muhteşem bir geri dönüş yaptı, ancak Avrupa’ya dönüşüne, kısa süre önce emekli olan iki efsane, eski Real Madrid kaptanı Felipe’ye küçük bir haraç eşlik etti.Regas ve idolü Vassilis Spanoulis .

Doncic, Spanoulis’e olan duygularını hiçbir zaman saklamadı, ancak Angola maçından sonra düzenlediği basın toplantısında iki eski oyuncu için düşüncelerini daha da geliştirdi.

Dediği gibi: “Açıkçası Regas benim takım arkadaşımdı ve bana iyi öğretti. Takımın emektarıydı ve neredeyse her şeyi kazandı. Kariyerimde çok önemli bir faktördü. Spanoulis küçüklüğümden beri idolümdü. onu izliyordum. Emekli olduğunu görmek benim için biraz üzücü oldu. O yüzden 7 numarayı giyiyorum yani 7 numarayı giyemedim çünkü başkası almıştı o yüzden 77 numarayı aldım. Benim için gerçekten çok önemliydi”.

Efsanelerden bahsetmişken Doncic, Litvanya’da seyirci olarak bulunan eski takım arkadaşı ve 2017 Eurobasket şampiyonu Goran Dragkic’e de atıfta bulundu: “Açıkçası, keşke bizimle oynasaydı. Eurobasket 2017’de liderimizdi. Buraya bizi desteklemek için gelmesi harika. Bu sadece benim için değil, tüm Sloven federasyonu için çok şey ifade ediyor” dedi.

Bir NBA yıldızı olarak hakemlerden özel muamele bekleyip beklemediği de sorulan Doncic, gülümseyerek yanıtladı: “NBA’de ıslık çalmam. Düşünmüyorum. Ancak oyuncular sakin olmalı, çünkü hakemin işi çok zor. Daha sabırlı olmamız gerekiyor.”

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir