Olympiacos: Kadınlar Polo’da Avrupa Şampiyonu! (video)

Sıralamada yabancı oyuncu yok, ama Yunan … MAGKITISES ile Harry Pavlidis’in Olympiakos’u Macaristan’da yapılan LEN Euroleague finalinde Macar Dunaisvaros’u 7-6 yenerek Avrupa Şampiyonası’nı kazandı ve yeni Avrupa şampiyonu!

Son yıllarda ülkemize sayısız farklılıklar kazandıran, tamamen Yunan polosuna ait büyük bir başarı!

Bu, Olympiakos kadın polosu için 4. Avrupa şampiyonluğu, çünkü 2. Euroleague (2015, 2021) dışında Len Trophy (2014) ve Avrupa Süper Kupası’nı (2015) kazandı.

Olympiacos’un saf bir Yunan takımı ile kazandığı ilk kupa ve bu belki de tüm Avrupa şampiyonluklarının “kırmızı ve beyazlar” unvanlarının teknik direktörü Haris Pavlidis’in takımı için en büyük başarı.

Bu aynı zamanda Olympiakos’un 2002’de Erkekler Şampiyonlar Ligi’ni kazandıktan sonra Budapeşte’deki “Mecca of Polo” da kazandığı 2. Avrupa Şampiyonasıdır ve aynı yıl Avrupa Süper Kupasını da kazanmıştır.

Sekiz dakika: 3-2, 2-2, 1-2, 1-0

Olympiacos (Pavlidis): Diamantopoulou, Plevritou E., Benekou, Eleftheriadou 1, Kanetidou, Avramidou 1, Siouti, Plevritou M. 1, Tornarou, Plevritou V. 3, Tsoukala 1, Myriokefalitaki, Stamatopoulou

Dunaisvaros (Michok): Mayari, Silagi 2, Pal, Gurisati, Horvat, Mahieu, Sambo, Garda 4, Ziegler, Musi, Brezowski, Zelak, Siben

Alkistis, Christina ve diğer kızlar

Alkistis Avramidou, Chrissi Diamantopoulou, Eleftheria Plevritou, Vasso Plevritou, Margarita Plevritou ve Ioanna Stamatopoulou şu anda Olympiakos ile 2 Avrupa şampiyonasına sahipken, Christina Tsoukala, Vouliagmeni (2009) ile 2 kazandıktan sonra 3’e ulaştı.

Olympiakos, Vouliagmeni (2009, 2010) ve Glyfada’nın (2000,2003) sahip olduğu 2 Avrupa şampiyonasına ulaştı. Avrupa şampiyonlukları seviyesinde, her zaman kadın seviyesinde olan Olympiakos 4’e ulaşırken, 5 ile 1. sırada Vouliagmeni bulunuyor. ANOG’da iki tane, Ethnikos Piraeus’da bir tane var.

Pavlidis: “Olympiacos’un başardığı sadece rüyalardır”

Olympiakos kadın polo takımının teknik direktörü Haris Pavlidis, Euroleague’i kazandıktan sonra kızlarına övgüde bulundu.

Budapeşte’nin 4. Finali finalinde Dunauisvaros’u 7-6 yenen Olympiakos’un Euroleague Kadınlar polosunu fethinden sonra Haris Pavlidis çok mutlu ve heyecanlıydı.

“Çok gergintik, çok stres vardı ama başardıkları için tüm kızlarıma teşekkür etmek istiyorum. Eylül ayında başladığımızda ve karşılaştığımız tüm zorluklarla böyle bir son sadece hayallerimde hayal edebilirdim. En iyi oyunumuz değildi, çok daha iyi oynayabilirdik ama dördüncü sekiz dakikada hangi savunmayı oynadığımızı gördünüz. Bütün kalbimizi koyduk, manyaklar gibi savunma oynadık! Olympiakos’un başarısının mimarı, bizi zafere götüren iradeydi “dedi.

KAE Olympiakos, kulübün kadın polo takımını Avrupa’nın fethinden dolayı tebrik etmek için acele etti:

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir