Ortalama 21 puanla arka arkaya sekiz galibiyet!


Tης Eurohoops ekibi / info@eurohoops.net

Sain Larkin ve Vassilie Micic’in takımı, Salı (16/3) Salı günü Tel Aviv’de Maccabi’yi 90-66 mağlup etti ve sıralamaların ilk dördünde rekorunu 19-10’a çıkardı. Ve en önemlisi, şimdi bir dizi sekiz galibiyet var, bu da onu şu anda Euroleague’de hiçbir rakibin ona karşı bulmak istemeyeceği en çok şekillenen takım yapıyor.

Sezonun yarısından fazlasını geçirmesi gerekmesine rağmen, Ergin Ataman’ın Anadolu Efes şu anda performansının “zirvesinde” olmayı başardı. geçen yıl sadece koronavirüsün durdurabileceği “çılgın” seyrini anımsatıyor.

Maccabi’ye karşı Avrupa’daki bir iç saha maçında tarihinin en ağır yenilgisine zorlayan kolay galibiyetinin ardından tırmanışa geçti. Armani Milano ile birlikte 19-10’luk rekorla ikinci sırada! Tipik olarak ikincisi, λαβε’nın Efes’i “altta” başararak City’de yenmeyi başaran İtalyan Ettore Messina takımı olacak. O sırada (17/12/2020) Efes ilk sekize girdi ve şimdi iç saha avantajından emin olacak.

Ancak en korkutucu olan şey, Türk takımının art arda gelen bu sekiz galibiyette ortalama 21 puan (!) 100-70 CSKA ile (ikinci sonra) İstanbul’da!

Sadece yenilgiye uğratmakla kalmaz, rakiplerinin çoğunu ortadan kaldırır, tek “tek haneli” zafer Barselona’daki zaferdir.

Anadolu Efes diğer tüm maçlarda bu serinin başında Kızıl Yıldız’a karşı minimum 14 sayı farkla, Türkiye büyük derbisinde ise 32 sayı (74-106) Fener’i mağlup etti. Sonra aslında Efes “ebedi” rakibinin dizisini durdurdu, üst üste 10 başarıya ulaşan! Ve bunu hem heybetli hem de ikna edici bir şekilde yaptı. Oktavdan dışlanma tehdidini ve tehlikesini hala hisseden Fener’i (17-12) böylelikle geçti.

Kapanışta, Panathinaikos’un 25 Mart günü Türk ekibinin son maçlarda geliştiği gibi iki maçta “canavar” ile yüzleşmek için Şehri ziyaret edeceğini hatırlatalım. Komşu ülkenin şampiyonunun şu anki durumunda, bu yılki playofflarda iç saha avantajını güvence altına alamayacak gibi görünüyor, ancak bu kadar özel bir sezonda, bu kadar önemli bir rol oynamayacak gibi görünüyor. Efes oyuncularının maç bazında maç oluşturduğuna güven

En son haberleri görün

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir