Pitino: “Spanoulis’in son teknik direktörü olduğum için onur duyuyorum – Bu yüzden Olympiakos’a asla gitmem”


Ona Eurohoops ekibi/ info@eurohoops.net

Rick Pitino, “Open”a verdiği röportajda Ethniki, Panathinaikos, Vassilis Spanoulis, Yunanistan’ın Çek Cumhuriyeti ve Olympiakos’tan ihraç edilme sebebini, Amerikalı teknik direktör Pire takımının neden yedek kulübesine oturamadığından bahsetti.

Rick Pitino’nun aşağıdaki bağlantılarda Eurohoops’a verdiği harika röportajı hatırlayın:

Rick Pitino herkes ve her şey için Eurohoops’ta (1. Bölüm)

Eurohoops’ta Pitino: “Olympiakos döndüğü için mutluyuz, Panathinaikos’un domine etmesi için bir oyun kurucuya ihtiyacımız var”

Rick Pitino’nun “Açık Spor” programında söylediklerinin ayrıntıları:

Ulusal ve Olimpiyat Öncesi turnuva için“İnanılmaz bir deneyimdi, oldukça zor ama aynı zamanda karlı.
Türkiye ile oynanan maçın devre arasında çocuklara, “Sadece finale gitmek yeterli değil, ama bir noktada Yunanistan’a geri dönmek istiyorum ve Türkiye’yi yenemezsek başaramayacağım” dedim. gitmek.”

Çek Cumhuriyeti’nin sertliğine o kadar hazırlıklı değildik. Eğer George Printezis olsaydı, rakette bizden daha sertlerdi ve kimsenin mükemmel oynamadığı tek maçımızdı. “Belki Costas Sloukas dışında, herkesin vasat bir oyunu vardı.”

Vasilis Spanoulis için: “The Godfather”dan bir cümle ödünç almak için “Ona reddedemeyeceği bir teklifte bulundum”. Ona kaptan olarak atayacağım teknik direktör olmak istediğimi, yeni bir oyun tarzımız olacağını, benim için ne kadar önemli ve ne büyük bir onur, milli takım antrenörü olmanın ne kadar onur verici olduğunu, eğer olursa daha da onurlu olacağımı söyledim. Onu kaptanım olarak almıştım. Kısa bir süreliğine de olsa onun son koçu olmayı büyük bir onur olarak görüyorum” dedi.

Yunan takımları için: “Antrenörün Panathinaikos’ta defansif olarak yaptıklarını seviyorum, sahanın her yerine baskı yapıyor, sahanın dörtte üçüne baskı yapıyor ve adam adama kusursuz savunma yapıyorlar. Şahsen ben Olympiakos’un Panathinaikos gibi bu sene playofflara yakın olacağına inanıyorum, geçen seneki gibi olmayacak. Artık sona ulaşabilirler mi? Bölgeye ve muhafızlara bağlı. Eğer 1. pozisyon da verimliyse bence sorun olmaz.”

Panathinaikos’un bu bütçeyle yıldız olup olmayacağı hakkında: “Herkes” Panathinaikos için “sövüyor. Frangi, Dimitris ve Nikos Pappas bir grup olarak bir ekip oluşturdular, sahip oldukları para için harika bir iş çıkardılar. Çok küçük bir bütçeyle harika bir ekip kurdular” dedi.

Olympiakos’a gidip gitmeyeceği hakkında“Sadece bu nedenle ‘hayır’ diyorum. Harika bir iş olmayacağından değil. Kentucky ve Louisville’e koçluk yaparak bir ders aldım. Louisville’e gittiğimde Kentucky’deki bütün iyi arkadaşlarım beni terk etti. Şimdi başından beri en iyi arkadaşlarım olmayabilirler ama bunu tekrar yaşamak istemiyorum. Bu yüzden şimdi sadece Milli Takımın koçu ve herkesle arkadaş olmak istiyorum”.

En son haberleri burada görün

!function(f,b,e,v,n,t,s) {if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,argümanlar):n.queue.push(argümanlar)}; if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0'; n.kuyruk=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0]; s.parentNode.insertBefore(t,s)}(pencere,belge,'script', 'https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '1768901460005054'); fbq('iz', 'Sayfa Görünümü'); fbq('rıza', 'hibe');

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir