“Basketbol, 15 Metreden Üçlük Sallamak Değil!”

“Basketbol, 15 Metreden Üçlük Sallamak Değil!”

2021-09-05T08:34:10+00:00

2021-09-05T08:34:10+00:00.

Arma Kaynar

05/Eyl/21 08:34

Eurohoops.net


Arma Kaynar

NBA’in efsane isimlerinden Dennis Rodman, günümüzde oynanan oyunu eleştirdi…


Eurohoops Ekibi tarafından / info@eurohoops.net

Dennis Rodman, NBA tarihinin gördüğü en rekabetçi oyunculardan bir tanesiydi. Detroit Pistons ve Chicago Bulls formasıyla toplam 5 şampiyonluk kazanan oyuncu, saha içinde ve saha dışında yaptıklarıyla her zaman göz önünde oldu.

Rodman’ın oynadığı dönemde NBA’de oynanan oyunun günümüze göre de çok farklı olduğunu söylemek gerekiyor. O dönemde takımlar skor üretmek için boyalı alan ve orta mesafeyi daha çok tercih ediyordu. Günümüze ise NBA takımlarının en büyük skor opsiyonu üçlük çizgisinin arkasından geliyor.

Şampiyonluk için mücadele etmek isteyen her takımın kadrosunda mutlaka şutör oyuncuları bulundurması gerekiyor. NBA’in eski oyuncuları ise bu durumu genellikle pek iyi karşılamıyor.

Yaptığı son açıklamalarla Rodman, günümüzde NBA’de oynanan oyunu eleştiren isimler arasına katıldı. Oyuncuların sürekli üçlük kullanmasını görmekten hoşnut olmadığını belirten efsane isim, “Bilemiyorum ama benim için şu andaki oyunu izlemesi çok zor. Belirli bir sertlikte oyunu oynadıktan sonra bu rekabetçi yapınıza işliyor. Ancak günümüzde oyuncular rakip sahaya geçiyor ve 15 metreden şutu sallıyor. Basketbol böyle bir şey değil.” ifadelerini kullandı.

Stephen Curry, Damian Lillard ve Trae Young gibi oyuncular günümüzde üç sayı çizgisinin gerisinden etkili olarak NBA’de gayet başarılı olabiliyor.

Ancak Rodman, oyuncuların bu oyun tarzına sahip olmasından pek de memnun değil gibi gözüküyor. 1990’lı yılların yıldızlarını böyle bir oyun tarzına sıcak bakması da pek mantıklı gibi gözükmüyor.

Basketbol gündemindeki en son gelişmeleri kaçırmamak için tıklayın!

NBA gündemindeki son gelişmeler için tıklayın!

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir