Ricky Rubio takımındaki değişikliklerden bahsediyor: “Biraz yorgunum”


Johnny Askounis tarafından / info@eurohoops.net

Ricky Rubio, MARCA ile NBA’deki kariyeri hakkında konuştu; dünyanın en iyi liginde, son zamanlarda çantalarını toplarken başını belaya sokmaktan başka bir şey yapmayan bir deneyim.

“Biraz yorgunum”, son on ay içinde üçüncü kez işlem gördüğünü itiraf etti. “Sonuçta benim gibi istikrarı seven bir oyuncu, özellikle de artık saha dışında da buna ihtiyacı olan bir ailem olduğu için.”

30 yaşındaki Rubio, geçen Kasım ayında Phoenix Suns’tan Oklahoma City Thunder’a ve oradan da Minnesota Timberwolves’a gitti. Birkaç hafta önce Cleveland Cavaliers’a takas edildi.

Biraz yorgunum ama on yıldır NBA’deyim ve nasıl çalıştığını biliyorum.“Yeni ekibine uyum sağlama konusundaki önceki deneyimlerine atıfta bulunarak ekledi,”günün sonunda herkes yeni bir ortama uyum sağlamaya hazır olmaya çalışır. Bunun için zihinsel olarak hazır olmalısınız. Ama her şey zaman alır.”

Minnesota’daki yedinci sezonu olan 2020-21 sezonunda maç başına 8.6 sayı, 6.4 asist, 3.3 ribaund ve 1.4 top çalma üretti. “Başlangıçta zor olacak ama umarım diğer takımlarda yaptığım gibi uyum sağlayabilirim. Oradaki rolümün ne olacağını görmek için sabırsızlanıyorum”Ricky, Cavaliers hakkında yorum yaptı.

İspanyol oyun kurucu, 2021-22 sezonunun bitiminden sonra serbest oyuncu olacak, çok uzak olmayan ama onu aşırı derecede endişelendirmeyen bir gelecek: “Şu anda bunu düşünmüyorum”, Avrupa’ya olası bir dönüşle ilgili bir soruya cevaben not edildi, “Sezon sonunda serbest oyuncu olacağım ve seçeneklerimi değerlendireceğim. Ailemle birlikte seçenekleri değerlendireceğiz ve bir sonraki adımı birlikte atacağız” dedi.

Fotoğraf Kredisi: FIBA.BASKETBOL

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.