Roland Garros finalinde Kalifiye (videolar)


Ona Eurohoops ekibi/ info@eurohoops.net

3 saat süren heyecanlı bir maçın ardından Stefanos Tsitsipas, ilk yarı finalde Alexander Sverev’i 3-2’lik setlerle mağlup ederek Nadal – Djokovic’ten biri ile karşılaşacağı Roland Garros’un büyük finaline yükseldi.

Roland Garros’un finaline ulaşan tarihteki ilk Yunan tenisçi olan Yunan tenisçi, ilk setlere 6-3 ve 6-3 kazanarak son derece iyi başladı ancak devamı orantılı değildi.

Sverev cevap verdi ve 6-4 ve 6-4 ile iki ardışık set kazandı ve her şey 5. ve sonda değerlendirildi.

Orada Stefanos Tsitsipas üstündü ve 6-3 kazanarak 3-2 kazandı ve büyük finale katılmaya hak kazandı (13/6 Pazar, 16:00).

Stefanos Tsitsipas’ın şoke eden son maçı:

Ayarlamak: 3-6, 3-6, 6-4, 6-4, 3-6.

Yarı finalin bitiminden sonra somurtkan Stefanos Tsitsipas şunları söyledi:

“Atina’nın küçük bir bölgesinden geldiğim köklerimi düşünürsem, Roland Garros’ta oynama hayalim vardı, hiç hayal etmemiştim…

İlk maçın beşinci setinde çok çekişmeli geçti. En önemlisiydi. hayatta kaldım. Seyirci yanımdaydı, bana desteğini gösterdi. Hala bir umut olduğunu hissettim. Bana hatırlatan tek şey, dışarı çıkıp savaşımı vermem gerektiğiydi. Bu zafer benim için kariyerimdeki en önemli zaferdir.

Bugün sahada çok sayıda Yunan vardı. Bugün çok fazla Yunanca duydum. İşimi elimden gelen en iyi şekilde yapmaları için burada olmaları çok önemliydi. Yunanistan, küresel tenis topluluğunun bir parçasıdır. “Maria ve ben bunu başarmak için çok çalıştık.”

En son haberleri BURADAN okuyun

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir