Shane Larkin: Neden MVP’yi hatırlatmayı bıraktınız (videolar)


Vangelis Papadimitriou tarafından/ info@eurohoops.net

“Ama hala anlamıyorum, neden hatırlatmayı sevmeyi bıraktığını”, Pix Lax ilk kez 1998 yılında iyi ve kötü anlarda bize her zaman eşlik edecek bir şarkıyla söylemişti.

Son haftalarda Shane Larkin’i görmek aklıma gelen buydu. Başlıktan da anlaşılacağı gibi, Amerikan geçen sezonun (gayri resmi) MVP’si gibi değil, Euroleague’de tarih kitaplarını temelli değiştiren.

Tekrar etmemize gerek yok, artık her basketbol hayranı Larkin’in neler başardığını biliyor. Kısaca şu oyunculardan bahsediyoruz:

  • 49 sayı attı ve Euroleague rekorunu kırdı
  • Euroleague’de iki “40” olan tek kişi o
  • 4 kez üst üste MVP seçildi

Bununla birlikte, tüm iyi şeyler sonsuza kadar sürmez. Ya da sürekli tutmazlar. Larkin geç harekete geçti ve tanıdık hızıyla başlarken, yol boyunca neredeyse serbest bir düşüş yaptı. Ve bununla birlikte Efes.

SEF’den başlayan ameliyat ve dönüş

Larkin

Larkin geçen yaz dizlerinin üzerinde ameliyat olmaya karar verdi. Eurohoops’ta olduğu gibi, yıllarca ağrıyla oynadı ve zamanlama, problemini – ameliyat yoluyla – çözmek için idealdi.

“Bir ameliyattan sonra nasıl sonuçlanacağını asla bilemezsin ve bunca yıldır çok fazla ağrıyla, ağrı kesicilerle, kötü dizlerle oynuyorum. “Sahaya sağlıklı dönmek, aynı sorunları yaşamamak ve takımımla geri dönüp oynamayı sevdiğim Euroleague’de oynamak benim için harika bir andı”.

Larkin’in Türkiye’ye gelişi uzun zamandır gecikmişti. Sonunda 26/10/20 tarihinde şehre “adım attı” ve sadece 4 gün (30/10) sonra SEF sahasına girdi ve bu yıl ilk kez sahneye çıktı. Yavaş başlamış olabilir ama ikinci yarı çok önemliydi ve 15 sayı (4/13) atışı ile Efes’in 79-84’lük skorla “double” a ulaşmasını sağladı.

Yarışın devamı daha da iyiydi ancak pozitif koronavirüs testinin ardından 2 hafta dışarıda kalmak zorunda kaldı. Yine de takımı Maccabi (ev sahibi) ve Panathinaikos (deplasman) ile galibiyet aldı ve Bayern’in evindeki mağlubiyetine geri döndü (71-74).

Bütün bunlar oynadığı 3 maçta 2 galibiyet (Khimki ve Red Star ile) elde etti, onun 16.5 puan (SEF’deki maçla birlikte) gol atması ve yine en pratik şekilde olduğunu göstermesi. doğru seviyede.

Ve orada bir yerde iyileşme geldi.

Türk milli takımı ve “kara” geceler

Larkin’in bir kaç ay önce Türk pasaportunu aldığını hatırlamakta fayda var, bu da 2018’den itibaren bulunduğu ülkenin milli takımında oynamasına izin veriyor. Ve galası 27 / 11’de Hırvatistan’a elemeleri için geldi Eurobasket 2022.

Larkin kırmızıyı giydi ancak Polis’teki maç kabusa dönüştü, Türkiye 79-62 yenilerek 12 sayı (2/7 şut) kaldı. 29/11 tarihinde Hollanda ile oynanan maç… Türklerin 73-71 galibiyet ve Amerikalıların 23 sayı (8/16 şut) ile en iyi deneyim oldu.

Kısacası, Kırmızı ile oynanan maçtan (26/11) Milli takıma kadar geçen süre 4 gün içinde 3 kez oynadı ve katılım süresi 32 ′’a ulaştı! Ve bu, davanın dönüm noktasıydı.

4/12 tarihinde Efes Baskonia’dan 59-77 ile evinde çok rahat mağlup olurken, Larkin 8 sayı (2/11 şut) ile Valencia’da (76-74) 13 sayı ile sona erdi. (4/9 şut), Larkin tarafından, bu olay … CSKA’nın Moskova’da yaptığı kazada (100-65), Amerikalı 4 sayı (1/8 şut) aldığında tamamen çarpıktı, aynı Milan’ın evindeki mağlubiyetiyle aynı (69-72) 1/3 atışla 15 ′.

“Parlak” istisna, Efes liderinin 7/12 şut saydığı, 8/12 tarihinde 5. maçın ertelenen maçında Villeurbanne ile 18 sayı (72-68 galibiyet).

Kısacası Larkin ile Efes 4-5 olurken genel rekoru 7-8 yani onsuz 3-3 oldu.

Bireysel düzeyde, Euroleague’deki 102 kariyer maçından sonra, Efes veya Basconia (2016-2020) ile sadece 8 kat 4 veya daha az sayı elde etti ve bunlardan 2’si birkaç gün içinde geldi. CSKA ve Armani ile 0 ve 2’de kalan sıralamada olduğu gibi, 5 kez daha fazla (2 veya daha az) olan bir şey!

Puanlar Doğruluk Yardım Sıralama Diğer istatistikler
Ulusal öncesi Larkin (5 maç) 16,5 % 45,8 iki sayı,% 32,1 üç sayı,% 73,9 şut 5 15,5 3 ribaund, 2 hata
Milli’den sonra Larkin (4 maç) 9,4 % 39.1 iki sayı,% 30 üç sayı,% 70 şut 3,4 10,4 2.2 ribaund, 3.4 asist
Toplam (9 maç) 12,6 % 42,6 iki sayı,% 31,3 üç sayı,% 80 şut 4,1 12,7 2.6 ribaund, 1.9 hata

Kolayca anlaşılacağı gibi, 18 nokta ve genel olarak Fransızlarla ortaya çıkması, Larkin’in deforme olmuş uzayında “bahaneleri kurtardı”. Son istatistikler bu aralıktaki bir yıldıza “uymasa da” farklılıklar kaotik olmayabilir.

Euroleague süperstarı, psikolojisinin istediği seviyede olmadığı için iyi “baskı” yapmadığını gösteriyor. Armani ile karşılaşmayı gören herkes tepkileri ve bakışıyla rahatlıkla sonuçlandırabilir.

Sonuçta aynısı Efes için de geçerli, Ergin Ataman’ın ekibi son zamanlarda gördüklerimize tepki vermiyor. CSKA’dan gelen “35ara” nın Türkleri “uyandıracağı” söylenebilir. Ve bunu kısmen Armani ile yaptı, -17’den döndüğünde, sonunda 3 sayı kaybetti.

O zamana kadar yarışmadığı için sezonun ilk MVP Merdiveni’nde yer almamıştı. Eurohoops ikinci turda olup olmayacağını sorduğunda “evet” demişti. Sadece orada değildi, böyle devam ederse seçimlerimizde ismini görmeye geç kalacak. Şimdiden birçoğu Shane Larkin’in ne olduğunu unutarak Mike James ile konuşuyor.

Ve haksız değil!

“Sorunu tanımak çözümün yarısıdır”, onlar söylüyor. Ve Larkin, Milan’a karşı bir sorun olduğunu gördü. Geriye kalan tek şey onu tamamen çözmek. Her şeyden önce kendisi ve takımı için ve son olarak Avrupa basketbolu için.

Çünkü oldukça basitçe, sporu daha iyi ve daha etkileyici kılan bu tür kumarbazlara ihtiyacınız var!

En son haberleri buradan görün

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir