Tyronn Lue, süper yıldızların güvenini ve saygısını nasıl kazandı?

Cleveland Cavaliers’ın koçu olarak 272 kez kenarda yürüdü, tanıtımlarda 272 kez ismini duydu, 272 açılış ipucundan önce ve sonra 272 oyun planını uygulamaya çalıştı.

Tyronn Lue’nun Cleveland’da geçirdiği zaman hakkında herkesin anlatmayı sevdiği hikaye, tek bir koçluk anına kadar damıtılabilir, tek bir devre sırasında sonuçlanan tek bir karar.

Hikaye, Lue’nun o ana kim dahil olursa olsun koçluk yapmaya ne kadar istekli olduğunu gösteriyor. Lue’nun koçluk yapmayı kabul ettiği Clippers gibi süper yıldızların kazanmayı beklediği bir takım için bu, tekrarlanabilecek bir hikaye.

NBA Finallerinin 7. maçıydı. Cavaliers kaybediyordu. Lue gördüklerini beğenmedi. Bir seçim yaptı.

Doğrudan LeBron James’e meydan okudu.

James’in vücut dilinden nefret ediyordu, onu savunmacı olarak çağırdı ve daha az top kaybı talep etti. Daha sonra, devre arasında, James’in mirasını bile çağırdı, iki adam tüm sezonun en kritik arasını boyunca yollarına lanet ediyorlardı.

Cavaliers, Golden State’den Andre Iguodala’nın turnikesinde oyunun belirleyici savunma oyunu olan kovalamaca blokunu yaparken James’in üçlü-ikiye katlamasıyla bir şampiyonluk kazandı. Lue bir unvan kazandı ve oyunun en güçlü yıldızından geri adım atmadığı için ün kazandı.

Bu hikayenin en önemli kısmı, Lue ve James’in ona gitmesi, Lue’nun en iyi oyuncusunu çiğnemesi değil. Bu onun tarzı değil. Önemli olan nokta, Lue’nun bunu yapacak kadar rahat olması, en önemli anda karakterini, öfkelendirdiği insanlar ne olursa olsun kırabilecek kadar rahat olmasıydı.

“Ty çok yoğun ama her zaman vokal yapmıyor. Her zaman agresif değil. 2016’da Lue, James ve Cavaliers ile bir unvan kazanan Channing Frye, buna gerek yok ”dedi.” Hazırsanız, gitmeye hazırsınız ve takım iyiyseniz, neye ihtiyacınız var? hakkında yoğun olmak? Açıkçası, belirli durumlar var, ancak yılda 82 maç oynadığınızda, yoğunlaşma zamanı playoff’larda veya mutlaka kazanılması gereken bir oysa.

Ty ne zaman olduğunu biliyor. Yeterince etrafta dolaştı. “

Lue, Kobe Bryant ve Shaquille O’Neal ile oynadı. Allen Iverson’ı korudu ve olan başka bir şey için oradaydı. Michael Jordan ile oynadı. Kyrie Irving, Kevin Love ve James’e koçluk yaptı.

Lue, hiçbir süperstarın aynı şekilde çalıştırılamayacağını bilecek kadar etrafta. Ancak Frye, oyuncu ne olursa olsun geçerli olan gerçekler olduğunu söyledi.

Frye, “Bu iki şey – güven ve iletişim,” dedi. “Sana güvenmiyorlarsa, sen f —. Ve sonra iletişim – ‘bu yüzden bunu yapmak istiyorum.’ Filmde, işin içinde. Ve eğer güveniniz varsa ve iletişim kurabiliyorsanız, herhangi bir yıldızla çalışabilirsiniz. Bana işimi doğru şekilde yaptığıma güveniyorsan ve sana özgürlük vereceğine güveniyorsam, o zaman işe yarar. “

Clippers’ın işe alabileceği diğer adaylardan daha fazla, Lue soyağacına sahip. Oynadığı ve koçluk yaptığı yıldızların güvenini kazandı ve inanılmaz bir oyun kitabıyla oyuncularının saygısını kazandı.

James, 2017’de Cleveland.com’a yaptığı açıklamada, “Sadece ne olursa olsun sadece sakinlik seviyesinin olduğunu düşünüyorum” dedi. “Her zaman, günün sonunda hayatta zaten kazandığından bahsediyor, bu yüzden bundan sonra ne olursa olsun ekstra kredi ve ben de aynı şekilde hissediyorum.

“Bu yüzden onunla bu kadar çok ilişki kurabiliyorum. Burada kaybederim veya burada bir oyun kazanırsınız, ‘Pekala, harika. Şimdiye kadar bana hiç kimsenin bana vermediğinden çok daha fazlasını yaptım. Yapabileceğimi düşündüm, bu yüzden çok yükseğe ya da çok alçalmaya gerek yok. ‘ Bu, koçumuzla ilgili dengeli bir zihniyet ve bir savaşa girdiğimizde oyuncular olarak bize kesinlikle yardımcı oluyor. “

Lue için bu, bir playoff serisini kazanmak için kullanabileceği önemli bilgileri elde etmek için normal sezon kaybıyla işlem yapmak anlamına geliyor.

Frye, “X’ler ve O’lar söz konusu olduğunda, saha dışı oyunlarda, belirli takımlara karşı oynuyor, bu adam mutlak bir dahi,” dedi Frye. Kendisi hakkında yeterince konuşmuyor. O o adam. “

Sonra iletişim kurma yeteneği var.

James ile 7. Oyun karşılaşması normalde Lue’nun oynadığı gibi değildi, ama o anda yapması gereken şey buydu.

Frye, “O kişiyle böyle konuşuyorsun,” dedi. “Güven var mı? Aşk var mı Birbirinizin tarafını görüyor musunuz? T. Lue’nun hepimiz için yaptığı buydu. “

Şimdi bunu Kawhi Leonard ve Paul George için yapması gerekecek. Clippers’ın en iyisinden en iyi şekilde yararlanmak, onları doğru zamanda zorlamak ve diğerlerine gitmelerine izin vermek, Lue’nun doğru düğmelere basması gerekecek.

Clippers’ın geleceği buna bağlı.

Nike Zoom Rize 2 Basketbol Ayakkabisi
Nike Zoom Rize 2 Basketbol Ayakkabısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.