Usman Garuba’nın NBA’den satın alma bedeli 3 milyon euro

2021-07-28T00:57:49+00:00

2021-07-28T01:57:37+00:00.

Aris Barkas

28/Tem/21 00:57

Eurohoops.net


Aris Barkas

Real Madrid, Garuba’nın NBA’ye geçişiyle rekor bir satın alma alacak


Alex Madrid/ info@eurohoops.net tarafından

Usman Garuba’nın yaklaşmakta olan NBA draftında piyangodan seçilmesi bekleniyor ve bu aynı zamanda Real Madrid için rekor kıran bir satın alma anlamına geliyor.

Kesin olmak gerekirse, İspanyol elektrik santrali, “basketnews.com”dan Donatas Urbonas olarak Garuba’yı serbest bırakmak için toplam üç milyon avro alacak. ilk rapor edildi ve Eurohoops kaynakları doğruluyor.

Bu, Real Madrid’in Luka Doncic davasında belirlediği iki milyon avroluk satın almanın ardından draft adayı için yeni bir rekor. Ancak, Madrid’in kısa süre önce Denver Nuggets’a katılan Facundo Campazzo’yu serbest bırakmak için altı milyon avroluk bir satın alma almasından bu yana, sayı şaşırtıcı olarak kabul edilemez.

Bu tür bir NBA satın alma politikası Real Madrid için normdur ve Avrupa kulüpleri için norm olmalıdır.

Garuba’yı seçecek olan NBA takımı, bir satın alma için 750.000 dolara kadar ödeme yapabilir ve paranın geri kalanı oyuncunun maaşından gelecek. Oyuncunun olası NBA’ye geçiş isteğini yerine getirmek için iki tarafın taksitler halinde bir ödeme planı üzerinde görüşmesi bekleniyor.

Elbette, her oyuncunun seçtiği sayıya bağlı olarak aldığı tam sözleşmeyi tanımlayan çaylak maaş skalası göz önüne alındığında, Garuba piyangodan düşerse, o zaman üç milyon avroluk satın alma, Avrupa’dan NBA’ye geçişini zorlaştırabilir.

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir