Basket Ligi ve antrenörler: Her şey değişir ve her şey aynı kalır


Vangelis Papadimitriou tarafından/ info@eurohoops.net

Basket Ligi, şimdiye kadar özel bir durum yaratan 12 takımla 27-28 Şubat sonunda 15. maçına girecek.

Şimdiden, katılımcıların yarısı teknik liderliklerinde bir değişikliğe gittiler, sayılara çevirirsek şu sonuca varırız: 12 takım, 19 antrenör, 14 maç!

Kesin olarak, altı kulüp herhangi bir değişiklik yapmadı. Prometheus (Makis Giatras), AEK (Elias Papatheodorou), Aris (Savvas Kamberidis), Kolossos (Elias Kantzouris), Lavrio (Christos Serelis), Messolonghi (Dinos Kalampakos).

Kalan εξ altı ise listedeki diğer 12 koçtan sorumlu. Panathinaikos, Giorgos Vovoras ile Odette Katas, PAOK Costas Mexas ile devam etmeye başladı ve ardından Aris Lykogiannis, Larissa ile Linos Gabriel, Nikos Papanikolopoulos gelmeden ve Ionikos Stergios Koufos’a, yerine Vangelis Aggelou ile başladı.

Peristeri ve Iraklis, Nikos Papanikolopoulos’un serbest bırakılmasından önce Argyris Pedoulakis’e ve ardından Sotiris Manolopoulos’a sahip olduğu için özel bir “kulüp” içindeler, ikincisi ise Asterios Kalyvas ile mutabık kalınan süreçte Vangelis Ziagos ile sezona başladı. Her şey Thanasis Skourtopoulos tarafından doldurulacak olan antrenör pozisyonunu tekrar boş bırakın.

Analitik olarak:

Kulüp Sezon başında antrenör Değişiklikler
Lavrio Christos Serelis
AEK Elias Papatheodorou
Prometheus Makis Giatras
Panathinaikos George Vovoras Odette Katas
Güvercin Nikos Papanikolopoulos Argyris Pedoulakis, Sotiris Manolopoulos
Devasa Elias Katzouris
PAOK Costas Mexas Aris Lykogiannis
İyonik Stergios Koufos Vangelis Aggelou
Herkül Vangelis Ziagos Asterios Kalyvas, Thanasis Skourtopoulos *
Larissa Linos Gabriel Nikos Papanikolopoulos
Messolonghi Dinos Kalampakos
Mars Savvas Kamberidis

* resmileştirilmeyi bekliyor

Tezgahlarda değişiklikler var ama özünde değil

Antrenör değişikliği ve aslında çoğu zaman Yunanistan’da yeni bir şey değil. Geçtiğimiz yıl 20. maça kadar, erken bir asma kilit sunulduğunda, 14 takımlı 21 koçumuz vardı, o zaman işler muhtemelen… daha kötüdür!

Ve bunun nedeni Iraklis’in yakında -resmi olarak- yeni bir teknik direktörün olacağını ve üç takımın (Panathinaikos, Larissa, Ionikos) en az bir maçta resmi bir antrenörünün (Costas Charalambidis, Giannis Tzimas, Angelos) olduğunu kabul edersek. Tsikliras), sonra toplam 22’ye ulaştı, Nikos Papanikolopoulos tek… çift oyuncu!

Durum her zaman benzer olmuştur. Bir takımın vasat veya kötü gidişatı, idarelerin koçlarla işbirliğini erken bitirmeleri için bir fırsattı. Ve ne yazık ki, basketbolda hiçbir pozisyonun güvenli olmadığı zamanla doğrulandı. Ve özellikle Yunanca.

En son haberleri buradan görün

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir