Veronica Antetokunbo: “Hayatımda en çok sevdiğim şey bu çocukların annesi olmaktır”

Onların annesi Giannis, Thanasis, Alex ve Costa Antetokounbo Veronica Bunca yıl, basketbol nedeniyle ailesinin çok doğru bir tavrı sürdürmek ve insanlara yardım etmek için, ama esas olarak ailesini bir arada tutmak için spot ışığı “çektiğini” başardı.

THE Veronica Antetokunbo “Kathimerini” tarafından yeniden yayımlanan Vogue Yunanistan’a önemli ve uzun bir röportaj verdi ve ailesinden, çocuklarıyla şimdi ve gençken ilişkilerinden, kendisinden ve basketbolla olan ilişkisinden bahsetti.

SGiannis’in 2019’da MVP ödülünü alması nedeni ile: “Kazanma ihtimaline karşı bir konuşma hazırlaması gerektiğini biliyorduk, ancak bana hiçbir şey sormadı. Adı açıklanınca yukarı çıktı, kalbinden çıkanları söyleyip ağladı. Hepimiz ağladık, oradaki bütün ailesi“.

Küçük yaştaki çocukları için: “Çocukluklarından beri, büyüdüklerinde bir şeyler başaracaklarını biliyordum. Basketbol mu, futbol mu yoksa başka bir şey mi oynayacaklarını bilmiyordum ama geleceği gözlerinde gördüm ve istediklerini elde etmelerine yardımcı olmak istedim. Onları hiçbir şey için zorlamadım. Ne istediklerini görmelisiniz, onlara söylemezsiniz çünkü eğer bu onların kararı ise, o zaman mutlu olacaklardır. Ben sadece oradaydım ve onlara yardım etmek için her zaman onların yanındayım “.

Onlarla ilişkisi ve sahadaki varlığı için: “Elimden geldiğince çok oyuna, hatta antrenmana gitmeye çalışıyorum. Amerika’dayken, John’un tek bir maçını bile kaçırmıyorum. Ve stadyuma girer girmez bildiğim konumda olup olmadığıma bakacak, beni selamlayacak ve annesinin onu alkışlamak için orada olduğunu bilecektir. Aksi halde farklı takımlarla aynı gün ve saatte oynasalar bile onları televizyonda izliyorum. Her maçtan önce ve sonra tüm çocuklarıma her zaman bir mesaj göndereceğim. Giannis’in her yarıştan sonra yaptığı ilk şeyin mesajımı görmek için cep telefonuna bakmak olduğunu biliyorum.

Onlarla ne kadar gurur duyduğumu tekrarlıyorum, oynadıkları oyun için onlara teşekkür ediyorum ve emeklerine ne kadar minnettar olduğumu söylüyorum, özellikle maç iyi gitmezse ve üzüleceklerini biliyorum ”.

Hayatları ve oğulları için: “Hayatımda en çok sevdiğim şey bu çocuklara anne olmak. Onları büyütmek, onlara bakmak, onlara yardım etmek. Annenin rolü, özellikle çalışıyorsa, zordur. Çoğu zaman eve geldim ve kendimi zayıf ve yorgun hissettim ve o sırada antrenmandan sırılsıklam olan çoraplarını yıkamak zorunda kaldım çünkü başka çiftleri yoktu. Onlara sunmak istediklerimin çoğunu kaçırdığımı biliyordum. Ama onlara yorgunluğumu hiç göstermedim, mutlu olmak, onlara sevgi vermek istedim, çünkü çocuklar hatırlar, her şeyi tutarlar ve kötü anılar yaşamalarını istemedim.

Onları pişirdim, söyledim, dans ettik, evimi sevdim. Yaşadıklarımızdan sonra bile zor anları düşünmüyorum ama ne kadar mutlu olduğumuzu. Unutmam değil, gücüm değil, sevgi ve Tanrı. Mesleki başarılarından değil, birbirlerini sevmeyi, insanları sevmeyi, onlara saygı duymayı ve yardım etmeyi öğrendikleri için çocuklarımla daha çok gurur duyuyorum. Sırayla geri versinler “.

Yunanistan ve Nijerya’daki insanlara yardım edecek bir organizasyonun kurulmasını planlamak için: “Yaptığımız her şeyi bir aile olarak birlikte yapıyoruz. İhtiyacı olanlara kıyafet, yiyecek, para sunuyoruz. Ve şimdi, koronavirüs salgınıyla, Nijerya’daki insanların yiyecek ve bakıma sahip olduğundan emin olmak istedim ve elimden geldiğince yardım ettim.

Ama ben daha fazla dahil olmak, Yunanistan’da daha fazla insanla tanışmak, kalplerine dokunmak, güçlük çeken çocukları olan annelere yardım etmek, evsizlere yardım etmek istiyorum. Bunlara sahip olmayanlara fırsatlar vermek kalbimin arzuladığı şeydir. Ve çocuklarım bunu AntetokounBros Akademisi aracılığıyla yapıyor, çünkü yeteneğin nerede olabileceğini asla bilemezsiniz, eğer ona “çiçek açma” şansı vermezseniz. Ama bu sadece bir yetenek meselesi değil. Onları hem Yunanistan’da hem de Afrika’da, gördükleri sevgiyi insanlarla cömertçe paylaştıklarını görmek istiyorum “.

Oğullarının çocuklarını büyütmek için tavsiye isteyip istemedikleri konusunda: “Elimizden geldiğince sık toplanıyoruz ve şimdi torunlarım için herkese yemek pişirmeye devam ediyorum. Çocuklarımın en sevdiği yemek, küçüklüklerinden beri onlar için yaptığım geleneksel bir Nijerya yemeği olan fufu. Torunlarım da büyükannelerinden en iyi tavsiyeyi alacaklar, tıpkı kendi çocuklarım gibi: büyüklerini ve ebeveynlerini sevmek ve onlara saygı duymak.

Nijerya’da “Babanı seversen, anneni seversen uzun yaşarsın” diyen bir söz vardır. Torunlarımın büyüyeceğini ve çok fazla sevgi vermeleri gerekeceğini, insanlara saygı duyacaklarını ve bakacaklarını biliyorum. Ve mutlu olacaklar. Mutlu olmak için daha fazlasına ihtiyacın yok, biz hiçbir şeyimiz olmadığında öyleydik. Çocuklarım Sepolia’daki okullarındaki tek siyahlardı ama ırkçılıkla asla yüzleşmediler. Pazar günleri okuldaki velileri ve çocukları bir araya getirdik ve herkes bizi sevdi. Ben de sahalarda basketbol oynadım, hepimiz birlikte futbol oynadık ve kaleci oldum ”dedi.

Bir maçta öne çıkıp çıkmadığı konusunda: “Evet, bazen çok eğlenceli, çünkü hala basketbol oynuyoruz ve bana üç sayılık sayı atmam için meydan okuyorlar – ve ben yaparım! “Yapamadığım tek şey çivilemek,” diye daha da yüksek sesle gülerek yanıtlıyor. Futbol, ​​ailenin babasının ve aynı zamanda Giannis’in de favori sporuydu, ta ki NBA’de aynı takımda oynadıkları kardeşi Thanasis tarafından basketbolun büyüsüyle tanıştırılıncaya kadar. Başladıklarında aynı çift ayakkabıyı paylaşıyorlardı.

Şimdi John’un Nike ile işbirliği içinde kendi spor ayakkabı ve kıyafetleri var. Serinin ilk modelinde aslında ailesinin tüm üyelerinin isimlerini tasarıma dahil ederken, tabanın altında “Ben babamın mirasıyım” ibaresi yer alıyor. “Giannis her zaman planlar hakkında benim fikrimi soruyor, ama aynı zamanda bizim fikrimizi de Nike takımından soruyor. Bu konuda yardımcı olmaktan gerçekten çok hoşlanıyorum, özellikle de konu renk seçimi olduğunda – en sevdiğim kombinasyon beyaz ve siyahtır “.

Kişisel zevki için: “Makyajımı, tırnaklarımı ve saçımı yapmayı gerçekten seviyorum ve her zaman kendim yapıyorum. John’un MVP ödül töreninde bile her şeyi kendim hallettim, giydiğim kırmızı elbise, saç stilim ve makyajım – işte böyle alıştım. Tarzımı sık sık deniyorum, değişimden korkmuyorum, hayatımda riskler alıyorum. Her halükarda, yapılan her şeyin iyi ve bir amaç için olduğuna inanıyorum “.

Nijerya ile aile ilişkisi hakkında: “John, birkaç yıl önce bir dostluk maçı için Afrika’ya, Johannesburg’a yalnızca bir kez seyahat etti. Bütün çocuklarım babamla konuştuğumuz dilleri biraz anlıyor. İki torunum Yunanca ve İngilizce konuşmayı öğreniyor, bu yüzden onlara geleneksel bir Afrika ninnisi söylüyor olabilirim. Ayrıca Yunanistan’a gelmeden önce Nijerya’da çıkarılan bir albümde ülkemden şarkılar ve birkaç İngilizce parça ile vokal yapmıştım. ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.