Vezenkov: “Olympiakos’un Basket Ligi’ne döneceğine inanıyorum”


Ona Eurohoops ekibi/ info@eurohoops.net

Sasha Vezenkov, babasıyla kodsport.bg’de yaptığı ortak röportajda Olympiakos’la ilgili birkaç konuya değindi, Bulgar forvet, diğer şeylerin yanı sıra takımın Euroleague’deki gelişimi, Basket Ligi’ndeki yokluğu ve geçirdiği zorluklar hakkında konuştu. son birkaç yıldır kendisi.

Peder Vezenkov: “Olympiacos işbirliğini genişletmek istiyor”!

Analitik olarak:

Olympiakos’un Euroleague’deki seyri için:

“Olympiakos’a gelince, İlk-8’e giremedik Ή Bizim için çok önemli bir hedefti… Yunanistan şampiyonasına katılmamamız, kovalamamız gereken tek bir hedefimiz olduğunu gösteriyor… neyse, ne yaparsan yap pek önemli değil. Kişisel olarak gelişmeye devam etmek istiyorum ve basketbol bir takım sporu olduğu için başarının Olympiakos ile geleceğini umuyorum. “İyi oynayıp oynamadığınıza bakılmaksızın, başarı gelmezse hiçbir şey ifade etmez”.

Olympiakos’un Basket Ligi’nde yer almaması için:

“2019’da bu konu çok tartışıldı. Başkanlarımız bu kararı aldı ve taraftarlar da destekledi. Biz de kendi payımıza bu gerçekle yüzleştik ve işimizi yapıyoruz. Bu büyük bir hikaye. Artıları ve eksileri var. Evet, herkes Olympiakos’u birinci ligde görmek istiyor. Panathinaikos ile yılda beş, altı veya yedi kez derbi izlemek! Şimdi bu maçları sadece Euroleague’de izliyorlar. Öte yandan, maçlarımıza hazırlanmak, rakibimizi daha iyi analiz etmek için bir haftamız var ama kesinlikle bir oyuncu antrenman yapmak yerine oynamayı tercih ediyor. Önümüzdeki sezondan itibaren her şeyin eskisi gibi olacağını düşünüyorum. Bana göre Olympiakos Basket Ligi’ne dönecek ama göreceğiz” dedi.

Barcelona ve Olympiakos’ta son beş yılını geçirdiği zorluklar için:

“Son beş yılda çok yaşadım. Zor ve çok güzel zamanlar oldu. Ama yaşadığım, oynamadığım, takım dışı kaldığım, iyi oynadığım ama bir sonraki maçta oynayamadığım zor zamanlara bakarak sabrımı, ruhumu geliştirdim ve hiçbir şey beni atamaz. Zor zamanlar çok çabuk unutulmalıdır çünkü son aylarda kanıtlandığı gibi çalışmak ve sabırla güzel zamanlar gelecektir. Bir oyuncu olarak tamamen farklı hissediyorum. Her yıl bir oyuncu daha iyi olur ve verileri üzerinde çalışır. “Ve psikolojik olarak, beş yıl öncesine göre çok daha iyi hissediyorum.”

En son haberleri BURADAN okuyun

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir