Mavrokefalidis: “Drafta çıkmaktan utandım, Bodiroga beni ağlattı” (video)


Ona Eurohoops ekibi/ info@eurohoops.net

Loukas Mavrokefalidis harika ve başarılı bir kariyere sahip, dolayısıyla söyleyecek çok şeyi var.

37 yaşındaki uzun boylu adamın mizahi tarafını da gösterdiği “Airball” da tam olarak bunu gösterdi. Bir sezon daha basketbol oynamaya devam edeceğini açıklayan Mavrokefalidis, 2002’den bu yana kariyerinin en iyi ve en kötü anını ortaya çıkardı.

“Hüzünler kadar güzel anlar da var. Esas olarak sevinçleri hatırlarsınız. Panathinaikos ile şampiyonluk öne çıkıyor. En kötü anına gelince, Olympiakos ile finalde Panathinaikos’tan bir puan kaybettik, şutlara gidiyorum ve 1/2 var. Uzattım ama sonunda kaybettik. Atış bana biraz tükürdü”

İkinci ayakta Mavrokefalidis, OAKA’da 2011’in 4 finaline atıfta bulunuyor, Panathinaikos 1-3 yaptı ve şampiyonluğu kazandı, aynısı 83-83 için -20 ”de 1/2 atış yaptı ve Yeşiller kazandı. uzatmada 101-94.

İsyanlar burada bitmedi, “Siyah” 2006 Draft’ında Timberwolves’un onu seçmesiyle 57 numaraya ulaştığında yaşadığı deneyimi hatırlıyor. Bununla birlikte, o sırada 22 yaşında olduğu için, esas olarak yaşı nedeniyle, o kadar iyi almadı. Seçilmiş ancak NBA’de hiç oynamamış 10 Yunanlıdan biri olduğunu hatırlatırız.

Madison Square Garden’a gittim. Ama yukarı çıkmaya utandım. Ben söylemedim. Çünkü 57 numaradaydım. Biliyordum ama istemiyordum. Ben de küçüktüm, utanç vardı. Raptors 40 yaşında beni seçti. Sadece Draft’ta olmayı değil oynamayı tercih ederim.

ΤErtesi gün Minnesota’ya gittim. Birkaç gün oturdum, Ulusal ile hazırlanmak için ayrıldım ve geri döndüm. Tüm oyuncular için bir turnuva yaptık. Kevin Garnett beni hayrete düşürdü. Onu antrenman yaparken gördüm, harikaydı. Antrenmanda ben topa dokunmadım, Garnett alıp sokacaktı. Sepet koyduğumuzda, takımın adından dolayı kurt sesleri çıkardılar”

En önemli olay, Virtus Roma’nın ona iyi ve kötü birçok hatıra sunduğu 2006/07’ye geri döndüğü zamandı. Bazıları Sean Marion’u çivilemenin bir posterini ve 2 saat sonra onu ağlatan Dejan Bodiroga’nın τσ azarını içeriyor!

“Birisi poster çivilemeye gittiğinde, antrenmanda bile faul yaptım. Evimde üzerinde çivi olan bir posterim var. Sean Marion, “Roma’dayken Suns ve ben bir hazırlık maçında oynadık” dedi.

Yüzüne bile bakmayan Garnett’in yanındayken sadece başımı eğdim, Bodiroga’yla birlikteydim. Çok kötü olduğum bir maç hatırlıyorum. Devre arasında, herkesin önünde bana bir itiş kakış attı. Sonunda kazandık ama arabaya dönerken 2 saat ağladım. Çünkü o yapmıştı. Dost canlısı, özel karakterli, biraz mesafeli ama saha içi arkadaş canlısı, özellikle de Yunan olan benimle”

Patrick Beverly’nin kendisine açıkladığı gibi, NBA’lilerin maçlardan sonra Yunan yemeklerini onurlandırdıklarını açıkladıktan sonra, Angelos Spiliopoulos ve Giannis Roussos konuklarıyla NBA ve hayran olduğu oyuncular ve Michael hakkında yorum yaptığında mizah başka bir seviyeye gitti. Jordan’ın Boğaları. Vlade Divac ve Dennis Rodman hakkında söylediklerini örnek olarak, her zaman hafif bir tarzda aktarıyoruz!

Divac onlarla alay ederken, bu bedenle sahile bile gidemezsiniz. Savunmada ve enerjide Rodman gibiydim. Ama dövmeleri sildim “

Bonus, hikayeyi anlatan Nikos Pappas’ın ve birbirlerini nasıl aradıklarının, aynı zamanda çok fazla odun yediği uzun boylu adamın hikayesi!

Farklı bir Loukas Mavrokefalidis’in tadını çıkarın ve görün!

En son haberleri burada görün

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.