Zots’un CSKA’da en çok saydığı oyuncu ve üçlük çakısı (Video)


Dimitris Minaretzis tarafından / info@eurohoops.net

Lynn Greer gözünde küçüktü (skor 1.83m) ama sahada büyüktü. Zeljko Obradovic’in “ebedi” derbide karşılaştığı iki yılda (2007-2009) en çok sayı attığı oyuncu olan ve çok sayıda sayı atarak geçimini sağlayan büyük bir golcü.

Panathinaikos’un uluslararası bir Yunan oyuncusu, yukarıdakileri üçüncü (ilgisiz ve basketbol dışı) bir kişiye itiraf etti ve kulaklarımıza ulaştı, ancak Lynn Greer’in bu oyunlardaki performansı kendi içinde gerçeğin kanıtı.

2009 yılında Berlin’de oynanan unutulmaz yarı final maçından sonra Olympiakos taraftarları Panagiotis Giannakis’e, gözlerimizin gördüğü en heyecanlı derbilerden birinde “Top Greer’e gitmesi için emir verin” diye bağırdı ve Panathinaikos lehine karar verildi. Giannis Bourousis’in yanlış yerleştirilmiş kancasından son.

Greer de 6/7 şut, 3/6 iki sayı ve 2/3 üç sayı ile 18 sayı kaydeden Greer’e de pas verdi. Maçı uzatmaya göndermek veya zaferi 1999’dan bu yana Euroleague’de ilk kez son dörde dönen Olympiakos’a vermek için gol atma şansı yüksekti.

Videoyu izleyin ve korkunç dövüşün sonunda Zots’un Lynn Greer ile nasıl konuştuğunu izleyin…

Bir yıl önce, Pini Gerson’un yerini alan Panagiotis Giannakis’in rehberliğinde Olympiakos, playofflara ev dezavantajı ile ulaşmayı başardı.

2006’da Avrupa şampiyonu olan CSKA’yı, 2007’de OAKA’da Panathinaikos’a yenildiğinde finalist olan ve 2008’de mutlak favori olan CSKA’yı dışlayacağını kimse beklemiyordu. Sonunda Yunan “Çar” Thodoris Papaloukas ile kazandı.

Nisan 2008’de ilk maç Moskova’da gerçekleşti ve Olympiakos stadyuma korkusuz ve verimli bir şekilde girdi. Kindle Woods ve Lynn Greer (arkasında Vassilopoulos ile) korkunç şeyler yaptı. Woods 20 sayı 4/4 üçlük ve onu karakterize edenlerden bazı harika tırnaklar attı, kısa sakallı vatandaşı varlıklarına 17 ila altı asist koydu. Bunun son aşamasına kadar.

CSKA sürekli geride kaldıkları maçı çift haneli farklarla da olsa çevirdi ve sona erdirdi. Ancak son işgal Olympiakos’a aitti.

Top tabii ki Lynn Greer’e gitti. Kadroda Matsijauskas ve Woods bulunan bir takımda Greer, o sezon 16.3 sayı ile Olympiakos’un en skorer ismiydi.

Greer penetrasyonu yaptı, raketin tepesinde, Amerikalıların yalanını “yeyen” Nikos Zisis’in önünde durdu ve… hlats! Son…

Olympiakos “mola” verdi ancak SEF’te daha hazırlıklı ve kararlı, şüpheli bir CSKA buldu. Messina’nın takımı sırayla Olympiakos’un koltuğunu kırdı ve Moskova’da çeyrek finalleri bitirdi ve ardından iki zaferde değerlendirildi.

Olympiakos o zaman son dörde çıkmamış olabilir, ancak rotasının ve güçlü (ve sonra) CSKA’ya karşı kazandığı zaferin sonraki rotasının temellerini attığını söyleyebiliriz.

2009’da yarı finale, 2010’da Paris’te finale, 2012 ve 2013’te Euroleague’i kazandı ve finallere (2015, 2017) iki katılımla devam etti.

En son haberleri görün

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir