AEK: Son kez, BCL’de zaman (ikinci) kupa!

Salgın nedeniyle OAKA tribünlerinde kimse yok, ancak koltuğun aurası var AEK, 2018’in zaferinden iki yıl sonra yeniden kutlamak için motorlarını sonuna kadar çalıştıran MVP olayın Keith Langford ve şirketi, arka planda kupa ile başka bir harika görünüme hazır olacak.

Rakip, Yunanistan şampiyonasındaki görev süresinden tanıdığımız bir finalde ilk kez kendi tarihini yazan çok tehlikeli İspanyol takımı. Thad McFadden ve kendi şirketi, kupayı kutlamak için “Birliğin” sahip olduğu favorinin damgasından yararlanmak istemektedir.

Başlık maçının ön tadı, aralarındaki küçük final ile biraz daha erken gerçekleşecek. Zaragoza ve Dijon (4/10, 17:00, ERT3).

Papatheodorou: “Agresif yetenek yeterli değil – Duygularımızı kontrol etmek için”

AEK koçu şimdi takımını BCL Kraliçesibu tahta oturduğu gibi üç sezonda ikinci kez ve 2018’de de OAKA’da. Final Sekiz’in ikinci yarı finalinde Zaragoza’ya karşı sağır edici performansın ardından, sadece Birlik taraftarları arasında değil, tüm basketbol taraftarları için yaratılan beklentiler harika. Elias Papatheodorou özellikleri belirtmek için:

“Burada olduğumuz için çok mutluyuz. Bizim için büyük bir eşleşme. Başlangıçtan beri beklentiler yüksekti, ancak tecrübeli ve kimyalı harika bir ekiple karşılaşmamız gerektiğini biliyoruz ve bu bizim için çok zor bir oyun olacak. Yunan koç başlangıçta “Büyük bir ‘savaş’ için hazırlanmalıyız” dedi ve devam etti:

Saldırı yeteneğimizi herkes bilir. Ama yeterli değil. Oyuncularımız bunu biliyor. Rakiplerimizin de yetenekleri var, Burgos oyununu düzgün organize ediyor, savunmada iyi çalışıyor, açık atışlar yaratabiliyorlar ve her şeyi bir günde organize etmek bizim için zor olacak. Savunmada sert olmalıyız, bu bizi zafere götürecek.

THE AEK ile uğraştı Burgos geçmişte ama ona göre hiçbir şeyin önemi yok Elias Papatheodorou:

“Geçmişte olanları geçmişe bırakıyoruz. Bir maça, bir finale konsantre olmalıyız. Başlangıçta nasıl tepki vereceğimizi kimse bilmiyor ama tepki verecek deneyime sahibiz. Bilen oyuncular var. Duygularımızı kontrol etmeli ve planımızı takip etmeliyiz “.

Zisis: Burada olduğu için kutsanmış

AEK kaptanı, “kaptan” sıfatıyla ikinci bir kupayı kaldırma şansına sahip olacak. geçen yıl geri döndü AEK ve ilk rakibi … Burgos:

“Hayat gariptir. Tekrar görüşeceğimizi beklemiyordum. Duygusal olarak yoğun bir geceydi. “Ama şimdi bakıyorum” diyor Yaşam Ve devam ediyor:

Önümüzde büyük bir final var. Her iki takım da buraya gelmeyi hak etti. Rakibe saygı duyuyoruz ve bunu klişe olarak söylemiyorum. Kimyası, kalitesi ve tecrübesi olan bir takım, İspanya’da ilk maçlarda göründüğü gibi final 8 ve final maçlarında da yer aldı. kazanmak için mükemmel bir maç yapmamız gerekecek.

Under Armour Basketbol Ayakkabısı – Curry 7

THE AEK önceki iki Final-8 maçında olağanüstü iyi oynadı. Yeterlidir;

“Finalden başka bir şey düşünmüyoruz. Mükemmel eşleşmemize rağmen yarı finalde ne yaptığımız önemli değil. Ya bir puanla kazandık ya da ortaya çıktı. Nimburg’a karşı ilk beş dakika haricinde her iki maçta da kesinlikle, takımın oynamasını istediğimiz şekilde işleri doğru yaptık. Ama final farklı bir oyun. Planlar genellikle işe yaramaz. Belki bir toparlanma, bir topa sahip olma bir rol oynayabilir. Onu en çok isteyen takım kazanacak. Favori rolümüzün olduğunu biliyoruz. ”

THE Nikos Zisis iki takım arasında diğerlerinden daha fazla final oynadı;

“Büyük kulüplerde, finallerde oynamak ve biraz kazanmak için şanslıydım ve kutsanmıştım. Yunanistan’a döndüğüm için kendimi harika hissediyorum. Kazandığımız Kupadan sonra AEK ile oynayacağım ikinci final. Bu büyük bir meydan okumadır. Τfinalde en önemli şey kendimiz olmaktır. Küçük şeyler yapmalı, planı izlemeliyiz. Setimiz var, koç her şeyi hazırladı ve kupayı kazanmak için kesinlikle% 100’e ihtiyacımız var“.

Taraftarların tribünlerden yokluğuna gelince?

“Tabii ki onların da yanımızda olmasını isteriz, işler tamamen farklı. Onlardan çok enerji alıyoruz. Ama bunu düşünmemeliyiz, bu bir final ve kazanmak için ne yapmamız gerektiğine odaklanmalıyız “.

AEK için Benite: “Görmekten hoşlandığınız harika bir takım”

 

“Sadece 5 yıllık geçmişi ve harika hayranlarıyla böylesine yeni bir kulüp için harika bir an. Bu sadece oyun değil, gençler için ilham kaynağı, şehir basketbolu seviyor. Sadece oyuncuları değil herkesi ilgilendiriyor. Onları gururlandırdık. Bir rüya gerçek oldu.

Langford harika bir golcü. Ona karşı pek bir şey yapamazsınız, onu durdurmayı, sınırlamayı umuyorsunuz, her şeyi yapmanıza rağmen birçok basket atabileceğini bilerek. Ancak AEK’in harika bir ekibi olduğunu gördük. Görmekten hoşlandığınız bir takım. Kimyası var ve büyük bir meydan okuma olacak.

Her oyuncu seyirci ister. İster seninle ister sana karşı, canlandırıcı. Şimdi farklı bir oyun, ama durum bu. AEK evde oynuyor, evdeymiş gibi hissediyor. Zaten bir savaş olacak ve insanlar televizyonda eğlenecek.

Sezonu sahada bitirdiğimiz için mutluyuz, olumlu bir şey. Dünyaya neşe vermek istiyoruz. Bunu sadece spor yapabilir, özellikle bu kadar zor bir durumda. İnsanların günlük yaşamlarını değiştiriyor ve bunu gerçekleştirdiği için BCL’ye teşekkür etmek istiyorum. ”

Joan Penaroya: “AEK deneyimi olan harika bir ekip”

Burgos koçunun söylediklerinin detayları:

Harika bir oyun olacak. Bizim için bir meydan okumadır. Harika bir takım ve mükemmel bir koçla karşı karşıya kalacağız. Final Four’a katılan büyük deneyime sahip oyunculara sahip, ancak oyuncularımın bir final oynamaya hazır olacağına inanıyorum. Bu noktaya gelmemize (geçen yıldan beri) yardımcı olan tüm oyunculara teşekkür etmek istiyoruz.

AEK ile önceki iki maça yaklaşımımızdan memnunuz ama burada bir finalden bahsediyoruz, tamamen farklı bir durum. Kapalı bir oyunda veya AEK bir fark yaratırsa tüm senaryoları kafanızda bulundurmalısınız. Bu şimdiye kadar başımıza gelmedi. Sert olmalıyız.

Bir yıl önce eleme turundaydık. Biz yeni bir ekibiz. Pandemi durumu değiştirdi, dünyamızın ve OAKA’nın dolu olmasını istiyoruz “.

Kaynak: Eurohoops

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir