Ağustos: Kariyer zirvesi yeterli değildi – “Saldırıya odaklanmamızı kaybettik” (videolar)


Ona Eurohoops ekibi / info@eurohoops.net

Panathinaikos, Real’e karşı başarılı olamadı ve bir yenilgiye uğradı, ancak yine de tutabileceği bazı olumlu yönleri vardı. Bunlardan biri Jacques August’du.

Panathinaikos’un pivotu, George Papagiannis’in yokluğu nedeniyle öne çıktı ve aslında ikinci yarıda yardımcı oldu, hatta Euroleague’de en iyi görünümünü elde etti!

Yunan-Amerikalı, değerlendirmede 13 sayı (5/7 iki sayı, ¾ şut), 5 ribaund (3 defans, 2 hücum), 3 asist ve 11 sayı ile 4 (!) Kariyer rekorunu sakladı!

Özellikle kayıtları şunlardı:
Puanlar: 13
Sekme 5
Defansif ribaundlar: 3
Yardım: 2

Rakamlar kesinlikle korkutmuyor ama çok iyi bir başlangıç, özellikle de oyuncunun bu sezon neler yaşadığını düşünürsek.

Başlangıçta bir koronavirüse yakalandı, iyileştiğinde bacağını yaraladı ve oyuncu hiçbir zaman ritim bulamadı. O halde belki de bu özel görünüm sezonun başlangıcı olacak, Real ile maçta olduğu gibi, bize önceki yıllarda Galata formasıyla beğendiğimiz oyuncuyu hatırlatan ilk şeydi.

Jacques August, yaptığı açıklamalarda Eddie Tavares’in markalaşmasına ve onunla başa çıkmanın ne kadar zor olduğuna sahip çıkarken, “yeşillerin” planlarını takip etmediğini ve konsantrasyonlarını kaybettiğini vurguladı.

NOVA kamerasında söyledikleri:

Tavares’le yüzleşmek için: “Zordu, saldırılarının büyük bir parçasıydı, onu övmek zorundayız çünkü çok iyi bir oyuncu”.

Hücum sorunu üzerine: “Saldırıda konsantrasyonumuzu kaybettik, plana uymadık, rahatladık, sonunda gayret gösterdik ama uygulayamadık”.

Görünüşü için: “Bu bir takım çalışması, hala ritmimi ve dengemi bulmaya çalışıyorum, sezon başında korktum ve ayak bileği problemi yaşadım, etkili olmak için çok çalışıyorum”.

En son haberleri BURADAN okuyun

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.