Anadolu Efes – Real Madrid Serisinde İlk 2 Maçın Analizi

By Semih Altınbaş / info@eurohoops.net

Bu yazının tüm hakları Eurohoops Ltd. Şti.’ye aittir ve tamamının veya bir kısmının izinsiz kullanılması kesinlikle yasaktır.

Turkish Airlines EuroLeague Playoffları’nda Anadolu Efes, Real Madrid‘le karşılaştığı serinin ilk iki karşılaşmasını oynadı.

İlk mücadele 20 Nisan Salı günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanırken Efes ilk yarısı kıran kırana geçen karşılaşmayı ikinci devre vites artırarak 90-63 gibi baskın bir skorla aldı.

22 Nisan Perşembe günü yine Sinan Erdem’de ev sahipliğini Efes‘in yaptığı ikinci maçta ise Ergin Ataman’ın öğrencilerinin 91-68 gibi bir üstünlüğü söz konusuydu.

Real Madrid‘in kadrosundaki eksiklikler ve zayıflıklardan dolayı Efes‘in saha içindeki bu dominasyonunun çok beklenmedik bir yanı yoktu ancak karşılarına çıkabilme ihtimali olan her negatif durumu bile bir şekilde lehine çevirmeyi başaran bir takım olgusu görmek leziz iki galibiyeti getirdi.

Efes seri genelinde şimdiye kadar oynanan maçlarda yüzde 46 ile şut atarken Real bu konuda yüzde 24 gibi bir oranda kaldı.

Eurohoops Fırın da Lacivert-Beyazlılar’ın bu üstünlüğünü tıpkı normal sezonda olduğu gibi saha içi analiziyle ele aldı.

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir