Barcelona oyuncuları oybirliğiyle Heurtel’in kalması lehine oy kullandı

 

Thomas Heurtel tüm takım arkadaşlarının onayına sahip ancak yine de FC Barcelona’dan çıkış yolunda olabilir.

FC Barcelona, ​​Thomas Heurtel’in statüsünü belirlemenin bir sonraki adımında üst düzey kadronun oyuncularını Fransız oyun kurucunun takımda kalmasını isteyip istemediklerini oylamaya çağırdı. Tüm takım arkadaşları oybirliğiyle 13-0 sonucunu şekillendirmek için onun kalma seçeneğini seçti.

31 yaşındaki Heurtel, Türk Hava Yolları EuroLeague Normal Sezon 16. Turunda Anadolu Efes ile oynanan karşılaşmanın ardından İstanbul’da kaldı. Zaten İspanyol güç merkezi tarafından serbest bırakılmanın eşiğindeydi, ancak Barca’ya ezeli rakibi Real Madrid’e geçme olasılığı hakkında bilgi verildiğinde her şey değişti.

Oyuncuların aksine hem GM Nacho Rodriguez hem de baş antrenör Sarunas Jasikevicius, Heurtel’in ayrılmasını tercih ediyor. Barcelona hala ona aynı fesih anlaşmasını teklif etmeye istekli, ancak başka bir İspanyol kulübüne katılmasını engelleyen bir madde içeriyor.

Bir sonraki adım, oyuncunun bu şartları kabul etmesi ve yeteneklerini İber Yarımadası ülkesinden uzaklaştırması veya Barca B’ye indirgenmesi olacaktır.

EuroLeague Oyuncular Derneği (ELPA), İspanyol Oyuncular Birliği (ABP) ve oyuncular, bu benzeri görülmemiş durumun başlangıcından beri Heurtel’i bireysel olarak desteklediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.