Basketbol Şampiyonlar Ligi ünlü transferlerle yeniden silahlanıyor


Antigoni Zachari tarafından / info@eurohoops.net

Yeninin gelmesiyle Basketbol Şampiyonlar Ligi, ekipler son eklemelerini yaparak yeni kampanyanın mücadelesine hazırlanıyor. Ancak, hiç kimse bu hareketleri beklemiyordu. Hapoel Kudüs geçen Çarşamba yapıldı. Bir değil, iki değil, yıllarca NBA deneyimine sahip en fazla üç imza, önümüzdeki sezon BŞL’de yarışacak.

2016 NBA Seçmeleri’nde 10. sıradan seçilen Thon Maker, İsrail kulübüne ilk ayak basan isim oldu. NBA’de beş sezon geçirdikten sonra, 24 yaşındaki içeriden ilk kez Avrupa’ya geldi ve imzasıyla Hapoel taraftarları heyecanlanmaya başladı.

Sadece birkaç saat sonra kulüp, imzalarını da duyurdu. Sean Kilpatrick ve Anthony Bennett. Avrupa basketboluna zaten aşina olan Kilpatrick, Gran Canaria’dan gelirken, 2013 draftında 1. sıradan seçilen Bennett, BŞL’deki ilk maçına Maker ile birlikte çıkacak. Bennett, G-League’e dönmeden önce Avrupa’daki tek sezonunda taç giydi. Fenerbahçe ile Euroleague şampiyonu 2017 yılında.

İşleri perspektife koymak için, üçünün 600’den fazla oyunla 13 NBA sezonu var. Üçü de kötü bir sezonun ardından iddialı bir projeyle Kudüs’ü BŞL haritasına geri koymak istiyor.

Aynı yolu izleyen, AEK 2017-18 sezonunun MVP’sinin dönüşü ile tahtını geri kazanmaya çalışacak, manny harris, kim o yıl kaldırdı başlığında temel oldu. 31 yaşındaki guard, Cleveland Cavaliers, Los Angeles Lakers ve Dallas Mavericks arasında 93 NBA maçına sahip ancak Avrupa basketbolunda da çok fazla deneyime sahip, 2020’de Hapoel Holon’da son kez boy gösteriyor.

Teknik direktör Stefanos Dedas, Yunan takımının da imzası olduğu için bu sezonki tecrübesine güvenebilir. kino Kolom. 32 yaşındaki dünya şampiyonu üssü, UNICS, Valencia Basket veya Red Star gibi takımlarla Avrupa yarışmalarında çok sayıda maça sahip, ancak 2021-22 sezonunda BŞL’deki ilk maçına çıkacak.

Son yıllarda BŞL’ye hakim olan takımlardan yeni gelenlere kadar Malaga’lı Unicaja Bu sezon FIBA ​​rekabetinin zirvesine sıçrama yapacak ve Fotis Katsikaris için takımı da güçlendirdi.

Michael Eric Muazzam bir performans sergilediği 2020-21 sezonunun başında Türk Telekom ile ilk maçına çıkarak BCL’ye geri döndü ve düzenli C Grubu’nda Nizhny Novgorod, JDA Dijon ve Lavrio Megabolt’a karşı mücadele edecek Endülüs takımını güçlendirdi. sezon.

Hem Nijeryalı pivot hem de Norris Cole rekabeti biliyorlar ve bu yıl kilit rol oynayacaklar. Özellikle de iki NBA halkasına sahip olmakla övünebilen oyun kurucu.

Diğer önemli imzalar arasında EuroCup şampiyonunun transferi yer alıyor. Dee Bost Kanada’nın uluslararası anlaşması Galatasaray’a Kyle Wiltjer Lenovo Tenerife ve BCL 2020-21 MVP’sinin imzalanmasıyla, bonzie colson, Pınar Karşıyaka tarafından.

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.