Basketbolda Tam Saha Baskısına Çıkma

Bu tatbikatlar, Koç Mason Waters tarafından sunulmuştur, onu Twitter’da takip edebilirsiniz. twitter.com/masonwaters_

Mason Waters, Flagler College’da NCAA Division 2 seviyesi, Georgia’daki West Forsyth Lisesi’ndeki lise seviyesi ve ortaokul düzeyinde dahil olmak üzere birçok basketbol seviyesinde koçluk yapmıştır. Halen Güney Forsyth lisesinde asistan olarak görev yapmaktadır.

Yarı Saha 2×1

AMAÇ:
Bu antrenmanın amacı, oyun kurucuları tam saha baskısına karşı soğukkanlılık kazanmak için eğitmektir. Tuzaklardan kaçınmak ve şartlanma geliştirmek.

KURULUM / TALİMATLAR:

Bir hücum oyuncusu geri sahada basketbol topuyla başlayacak. 2 savunma oyuncusu, top tutucudan 2 veya daha fazla adım uzakta olacak. Saatte 30-60 saniye olacak. Tahsis edilen süre boyunca, top oyuncusu geri sahanın her yerinde dripling yaparak driplingini sürdürürken tuzağa düşmekten kaçınmaya çalışır.

(gardiyanlar driplinglerini kaldırmamayı hedefliyorlar). İki defans oyuncusu, top tutucuyu tuzağa düşürme amacına sahip. Topu hapseden oyuncu tuzağa düşerse ve driplingi alırsa, saat duracak ve oyuncular tekrar bulundukları yerden başlayacaklardır. Top saha dışına çıkarsa, aynı kural geçerlidir.

ÖĞRETİM NOKTALARI:

1) Muhafızların görevi, tuzakların en çok olduğu yer olduğu için sahanın köşelerinden kaçınmaktır.
tehlikeli.
2) Savunmacılar, faul yapmadan ağır baskı uygulamalıdır.

BU ANTRENMAN İÇİN DEĞİŞİKLİKLER:

1) Oyun kurucunun sürekli olarak zemini taramasını sağlamak için, bir antrenör zeminin herhangi bir yerinde durabilir. Antrenör ellerini topa vurana her defasında, top çalıcı topu koça pas atar. Ardından koç topu korumaya geri gönderir ve tuzaklar devam eder.

NOKTA SİSTEMİ

Her oyuncunun kendi puan toplamları vardır. Golf gibi, her oyuncu bu antrenmanda en düşük puanı ister.
Bir savunma oyuncusu faul yaparsa 2 puan alır. Hücum oyuncusu tuzağa düşerse ve topu almak zorunda kalırsa, 1 puan alır. Top saha dışında kalan oyuncu topu kaybederse 1 puan alır. En çok puana sahip oyuncu kaybeder ve koşar. Yine, bu tatbikat için puan almak iyi değil. Amaç sıfır puana sahip olmaktır. Her oyuncunun birden çok kez geçtiğinden emin olun.

Top saha dışına çıktığında, koç sahaya bir basketbol topu atacaktır.

2 ADAM FOX HOLE

AMAÇ:

Bu tatbikatın amacı, (1) saldırı perspektifinden baskıya karşı güç, soğukkanlılık ve pas yeteneklerini geliştirmek ve (2) kirletmeden ve dengede kalarak topa baskı uygulama becerisini geliştirmektir.

KURULUM / TALİMATLAR:

Dört hücum oyuncusu kare şeklinde bir düzende başlayacak. Koni kullanın ya da kullanmayın, size kalmış ve bant daha iyi olabilir. İki savunma oyuncusu zeminin ortasında başlayacak. Bir tanesi basketbol oynayacak. Savunma oyuncusu basketbolu herhangi bir hücum oyuncusuna geçirecektir. Hücum oyuncusu hemen pas veremez, bunun yerine en az bir pivot adımı ve bir top sahte yapması gerekir. Aynı zamanda defans oyuncusu olabildiğince fazla baskı uyguluyor. Diğer defans oyuncusu çalma veya saptırma için pas geçmeyi oynuyor. Basketbolu olmayan hücum oyuncuları kesemez veya yer değiştiremez.

Hücum oyuncusu, bir takım arkadaşına pas verir ve bu durumda, toptan topun dışındaki savunma oyuncusu yeni top tutucuyu alır. Diğer defans oyuncusu şimdi bir sapma arayarak pas hattına geçecek.
Bu tatbikat zamanla sınırlandırılabilir (yani savunma 1 dakika içinde mümkün olduğunca çok top çalma / defleksiyon alır. Ardından bir sonraki savunma, skoru denemek ve yenmek için hazır olacaktır).

ÖĞRETİM NOKTALARI:

1) Basketbol topuna baskı yaparken, uzanma / faul yapma anlamına gelen “camı kırmayın”. Vücudunuzun alt kısmı ve göğsü çok agresif olun, ancak kollarla değil. Kollar sapmalar içindir, fauller için değil.
2) Hücum oyuncuları: basketbol ile güçlü olun. Güçle dönün, savunmaya geçin. Sahte top kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.