Olympiacos-Panathinaikos: Tüm gözler Yunan “clasico” ya bakıyor


Tης Eurohoops ekibi / info@eurohoops.net

Diğerlerinden farklı bir derbi çünkü her iki “gladyatör” de eksik (Olympiakos için Papanikolaou, Panathinaikos için Nedovic) ve jambolü yakalamak için mücadele eden Sasa Vezenkov’un katılımı da şüpheli.

Bir de farklı çünkü Panathinaikos’un yedek kulübesindeki derbilerde “çaylak” bir antrenör var, bu tür oyunların yoğunluğunu bir oyuncu olarak deneyimlemiş ancak takım elbise giymeyen Odette Katas.

“İki takım arasındaki rekabet her zaman özeldir ve bizim açımızdan bu oyunun taraftarlar için önemini çok iyi anlıyoruz. Anılarımın enerji, sabırsızlık ve sahadaki atmosferle daha çok ilgisi var. Belli ki şimdi koronavirüs ile farklı olacak ama maçtan önceki günleri çok iyi hatırlıyorum. Maçtan bir hafta önce sokakta yürürken tüm taraftarların bana söyleyecekleri bir şey vardı, yoğunluk ve zafer arzusu vardı. Her zaman özeldir, Yunan klasiğidir. Euroleague’deki başka bir oyun değil. Katas, “Bir zafer veya yenilgi sayılabilir, ancak önemi daha büyüktür” dedi.

Her iki takım da elverişsiz bir skor pozisyonunda. Daha da kötüsü, 8-14’lük bir rekora sahip olan ve sadece matematiksel olarak playofflara girmeyi ümit eden Panathinaikos, 11-12’lik skorla Olympiakos, 8. sıradan iki galibiyet uzakta ve zaferi daha da çok istiyor.

Panathinaikos, Valencia’ya karşı kazandığı zaferden sonra SEF’e giderken, üç mağlubiyetten oluşan negatif bir serinin değerli zeminini kaybetmesinden bile kaynaklanıyor. Ama gol kralı Nemanja Nedovic olmadan nasıl tepki verecek?

Devamsızlık olsun veya olmasın, insan olsun veya olmasın, derbi gündemde kalır. Özellikle ikinci (OAKA’da Olympiakos’ta 78-71 kazandı) ve son sezonundan bahsederken, geçen yıldan beri “kırmızı beyazlılar” Basket Ligi’nde oynamıyor:

“Panathinaikos ile oynanan bir maçtan önce olan her şey herhangi bir rol oynamıyor. “Böyle özel bir maçtan önce kazanıp kazanmamanız önemli değil.” George Bartzokas yorumladı ve ekledi:

“Tarih, orada bulunanlar tarafından yazılıyor. “Nedovic’in yokluğu kesinlikle önemli, ancak size 20 kararının başkası tarafından verileceğini söyledim.”

AYRICA OKUYUN

ODET KATAS’IN DERBİSİ

BAROMETRE VEYA SLOUKALAR

SPANOULİS’İN EN İYİ DUYGUSU, PAPAGIANNİS’İN ÜZERİNDE BİR ŞEY

En son haberleri görün

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir