“Cumhurbaşkanı Erdoğan Şanlı’yı uyardı: Şampiyonu neden ikinciliğe bırakasınız?”


Eurohoops ekibi / info@eurohoops.net

kazandıktan sonra Euroleague ve Türkiye Süper Ligi, Ergin Ataman Antalya Diplomasi Forumu’na katıldı ve ekibiyle ilgili yanan bazı soruları çözdü. Anadolu Efes.

Fenerbahçe’ye imza atıp atmayacağı sorulan Ataman’a, Efes’e bağlı kalmak ve gelecekte NBA’de şansını denemek istemesine rağmen diğer Avrupa kulüplerinden teklifler aldığını itiraf etti.

Anadolu Efes’te çok mutluyum. Fenerbahçe’den değil ama bu yıl Avrupa’dan çok teklif aldım. Hedefim, takımımla birlikte şampiyonluklar kazanmaya devam etmek. Umarım gelecekte bir gün hiç gitmediğim bir yere, NBA’e gidebilirim. Biliyorsun, bu sporun zirvesi. NBA tarihinde hiçbir Avrupalı ​​koç baş koç olarak işe alınmadı. Bu benim sonraki hedefimFenerbahçe değil“, diyor Ataman.

NBA ile devam eden Efes teknik direktörü, Euroleague MVP’si hakkında çıkan dedikodulardan bahsetti. Vasilije Micicimzalanmasının yanı sıra Sertaç Şanlı Barça için.

NBA’de oynayacak çok aday var, özellikle Vasilije Micic ama onu tutmak için elimizden geleni yapıyoruz. Biz Micic için endişelenirken, Sertaç Şanlı’nın Barcelona’dan transferi ortaya çıktı. Şu anda ciddi bir şekilde pazarlık yapıyorlar. Her ne kadar son ziyaretimiz sırasında, Başkan Ergodan da uyardı. Orada ne yapacaksın dedi. İkincide oynamak için neden şampiyonu bırakasın ki?’. bende ona aynısını söylüyorum“.

Efes, üç sezon kesintisiz çalışmanın ardından zirveye yükseldi. Ataman, bu yolculuğa ve hem Euroleague hem de lig şampiyonluğuna ulaşmanın önündeki tüm engelleri yansıttı.

Real Madrid, Barcelona, ​​​​CSKA, Olympiacos, Panathinaikos ile rekabet ediyoruz… Kendimize inandık. Üç yıldır çok çalışıyoruz. Hiçbir zaman geri adım atmadık. Bazı zorluklarla karşılaştık. Bizi sıkıştırmaya çalıştılar ama onlara saha dışında da bir iki şey öğrettik. Kazandığında, güçlü olduğunda, her zaman haklısın“.

EuroLeague’den son haberler için buraya tıklayın

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir