D. Papanikolaou Eurohoops’ta: “Wilkins’in geldiği gün sahilde arabanın içinde saklanıyordum!”


Ona Eurohoops ekibi / info@eurohoops.net

Eurohoops Show, 26. maçın ardından Olympiacos ve Panathinaikos’un yenilgilerinin ardından özel bir konukla geri döndü.

Dimitris Papanikolaou neredeyse bir saat konuştu ve beklendiği gibi, sahildeki insanlar tarafından kapatılıp saklanmaya zorlandığında Dominic Wilkins’in resepsiyonundan aldığı hikayeyle sonuçlanan korkunç darbeler verdi!

Yunan basketbolunun parlak oyuncusu, özellikle Albertis-Diamantidis’e değinerek, Yunan takımlarının zor anından, yönetimlerde gördüğümüz dönüşten bahsetti.

Ayrıca AET seçimleri ve ertesi gün Milli takımın yönlendirmesi gereken, koronavirüsün bırakacağı akademi ve sorunlar hakkındaki soruları cevaplarken, Giannis Antetokounbo ile ilgili de konuştu. ateş etmek!

Dimitris Papanikolaou’nun söylediklerinin detayları:

Alba’ya karşı Panathinaikos için: “Bu, virüsle ilgili eşi görülmemiş bir durum, 1918’den sonra böyle bir şey görmemiz gerekti. Harika bir basketbol adamı olan Ioannidis’e mutlu yıllar diyelim. Panathinaikos 14 gün oynamak zorunda kaldı, bu kadar uzun bir süre sonra hiç de kolay değil. Kontrol o kadardı. Reneses’i gördüğüme sevindim, İspanyol basketbolunu aldı ve bir Alman takımına soktu. İlk başta akıllı oynadı, ancak ilk dakikadan itibaren savunmaya odaklanmamış gibi görünüyordu. Alba’nın şutları serbestti, top daha iyi hareket etti ve sonunda gücü tükenmiş gibiydi. Diplaros için çok mutlu oldum ve ritmi değiştirebiliyor, nitelikleri var ve mükemmel bir çocuk oyuncu ”.

Yunan takımları için: “Hem Panathinaikos hem de Olympiakos hedeflerini gevşetmiş gibiydi, 8. takıma girmek çok zor. Ayrıca koltuk dezavantajına sahipler, Avrupa’da her zaman güçlü oldular. Dünya olmazsa ivme kaybeder. Bunlar artık Yunanistan’da verilmeyen hedeflerdir. Aynı zamanda AEK, Prometheus, Lavrio. Bütçe bu yıl çok düştü, bu yüzden şampiyonluğu kazanmak için daha fazla terlemesi gerekecek. Her zaman yılın son izlenimidir, hep bir gülümseme ile ayrılmak istersiniz, Euroleague’den yaraları iyileştirir ve iki Yunan takımı ertesi gün düşünür, havluya atmayın ve önemli oyuncuları getirin. İyi yönetimleri var ve onları yakın zamanda yeniden rekabetçi bir seviyede görmeyi umuyoruz.

Panathinaikos akıllıca hareket etti, Olympiakos için oynadığımda karşı taraftan Wilkins’in mutlak karşılamasını deneyimledim. Havaalanı Elliniko’dayken sahilde kapalıydım. Arabada film gibi saklandım. Abartmadan! Ne yaptığımı size tekrar söyleyeceğiz, ne yaptığımı söyleme. Ne zaman geleceğini bilmiyordum ve o zaman insanların başka sorunları olmadı, sadece bize sahip oldular, beni hafife alma dedim. Gerçekten de insanlar bu tür hamleleri istiyor ve böyle bir kederin gerçekleşmiş olması sevindirici. Takımların nişan almaya devam ettiğini gösterir. Olympiakos’un 8. takım için daha fazla talebi var gibi görünüyordu ve geleceği planladıklarını gösteriyorlar.

Mali durum farklı ama Diamantidis-Albertis artık orada. Ayrıca Obradovic’ten, çekirdek Yunan olan Sırp oyuncular hakkında da bilgi edindiler. Yunan unsuru her zaman mümkün olmuştur, temel budur. Panathinaikos Koufos ile Olympiakos gibi bir programa sahip olduğunu gösteriyor “.

Olympiakos için CSKA’ya karşı: Yarı final olmamasına rağmen CSKA Olympiakos’u yenmekten korkuyor. Bununla savaştılar, Olympiacos parçaya ulaştı ve ana karakter Vezenkov’du, James MVP değildi çünkü Vezenkov ve Printezis olağanüstü oynadı. “James ikinci yarıda iyi değildi.”

Takımların şimdi bir Yunan çekirdeğine sahip olup olmayacağı konusunda: Aynı zamanda hangi malzemenin olduğuna da bağlıdır. Fener’deki Zots’un da iyi Türkleri yoktu. Oyuncuların yarısı Yunan olmalı, bu iyi. O kadar iyi bir zaman olmayabilir, ancak o zamanlar rekabet beş katıydı. Şimdi, o kadar iyi olmayan yabancılar ile pozisyonu daha kolay kazanabilirsiniz. o zamanlar zordu. Ekipler Yunanlılara güvenebilir, ancak zaten varlar. Kimse yardım edemezse risk almaz. Mantzoukas’tan güzel sözler duydum ve umarım iyi bir kariyeri vardır.

Yine 17 yaşında olsaydım hiçbir açıklama yapmazdım! Bizim yaşımızda olgunlaşmalıyız. 218 o zaman rock yıldızıydık. İnsanların çok fazla sorunu yoktu. Onun sorunu bizdik. Kaybedersen, bir şeyler içmeye gitmezsin. Evde yemek sipariş ettin ve bir başkası kapıyı açtı ki kimse seni göremesin “.

“Canlı Atletik” için: “Avgenakis ile tartıştığımız bir fikir. İhtiyaç duyan onur kırıcılara yardım etmek için okullarda harekete geçmek Ülke çapında başladık, başkan Andreas Glyniadakis, Evina Maltsi, şimdi çok sayıda var. Yavaş yavaş kan bağışı ve müzayedeler yapıyoruz. Herkes teklif etti, Antetokunbo ve Tsitsipas, Galis ile konuştum ve o 8.5000 Euro’ya satılan 87’nin bir kopyasını verdi. Koronavirüsle mücadele için her şey fona gitti. ’04 Milli Futbol Takımı ile bir basketbol maçı düşünüyoruz. En tepede Ulusal, ardından büyük kulüpler vb. Taban yoksa tepe de olmayacak. Şimdi 80-85.000 çocuk gruplar halinde oynuyor. Bu küçük bir sayıdır. Milli takımın aşağıdan yukarıya doğru çocuklar tekrar aşağıdan yukarıya girmelidir. Papagiannis-Papapetrou bu yıl ayakta ve ben mutluyum. İyi bir bakalım “.

Albertis-Diamantidis için: “Karakter olarak kardeş gibiler. Zeki şeytanlardır, soyunma odalarından bilirler, ancak mütevazı ve alçakgönüllüler. Neyi bilmediğini bilmen gerekiyor. Etrafınızda bir ekip kurulmadıkça başkanlar gibi acele etmeyin. Albertis dün değil, Manos Papadopulos’tan öğrendi. İyi bir takım yaptılar, ancak krizde basketbol etkilenmeden kalamadı. Hezonia-Koufou hamleleri umut taşıyor, geleceğe bakıyorlar ve plan yapıyorlar “.

Yönetimlerden daha fazla para gelmemesi için: Kötü bir durumun minyatürü, sporda da aynısı geçerliydi. Yunanistan ve takımlarının farklılıklar, oyuncular, antrenörler ile başardıkları, küçük bir takım için kolay değil. İyi bir şey oldu. Daha iyi yapılabilir. Basketbol 1990’larda kadınlar tarafından tanıtıldı. Stadyuma gittiler ve daha medeni ve çekici hale geldi. Ailelerin de stadyumlara gelmesi gerekiyor. “Her şey daire çiziyor, basketbol olduğu yere dönecek, DNA kesinlikle var”.

Koronavirüs ve çocuklar için: “Hayat değişti. Teknolojiye aşırı maruz kalma başka bir düzeye gitti. İskandinav ülkeleriyle karşılaştırıldığında, okul sporlarımız yok. Ayrıca,% 3’lük bir şampiyonluk yapacak ve bu önemli. Spor, yaşamla birleştirilmelidir. Ailelerin de onların yanında durmaları ve bunu nasıl yapacaklarını öğrenmeleri gerekiyor. Kişi layık olduğunda, sosyal statüsü ne olursa olsun öne çıkacaktır. 25 yılda sadece 7 ebeveyni ona sınıfında çocuklarının nasıl olduğunu soran bir jimnastikçi var. Salgından sonra her şey daha zor olacak, çocuklar alışkanlıklarını değiştirdiler. “Yetişkinler daha hızlı geri gelecek, spora başlamak için elimizden geldiğince çok mücadele ediyoruz”.

Akademiler için: “Birçok teklifte bulunduk, sporcular ve antrenörlerle sporda test etmek için bir platform önerdik. Okullar açıldığında akademiler de açılabilir. Daha küçük kategoriler ve grupları kapatıldıkça ödenmelidir. Koronavirüs, kayıt dışı çalışma sorununu vurguladı. A2’de sorun büyük ve pek çok oyuncu ERGANI’de değil ve bonus almıyor. Amatör sporlarda çok sayıda var ve hiçbir gelir kaynağı yoktu. Spor, hayatta ikinci veya üçüncü değildir. Diğer sorunlar kadar ciddi. Bakan her şeyi bilir. Her şeyde iz bırakacak. 2010 ve 2015 krizleriyle bağlantılı olarak yapısal değil. Avrupa’nın kara koyunu değil. Bu küresel bir sorundur.

Çocukların oyun oynamak için tekrar dışarı çıkması önemlidir, aynı zamanda bir sağlık meselesidir. WHO bile bundan bahsetti. Sorun, koçların yetenek bulmaması değil, zihniyet bulmasıdır. Daha önce bahsettiğim Ioannidis’in aşırı zihniyetleri gibi, o zamanlar acı çektik ama onu seviyoruz. “Diğer aşırılığa gitmeyelim.”

AET seçimleri için: “Seçimlerimiz ve adaylarımız var. Adayların çoğunun ertesi gün birlikte çalışacağına inanıyorum. Spor dünyayı bir arada tutmalı. İklim güzel, inanıyorum ki önümüzdeki seçim öncesi günlerde gerilim artacak. Sonuç ne olursa olsun herkesin ihtiyacı olacak, kimse kalmayacak. Bay Vasilakopoulos figürü ile konuştum, bir kahve içtim ve Fasoulas’la da Bay Liolios figürü var ama bir yere katılmamayı seçtim. İyi bir oyuncu, başka yerde iyi olacağı anlamına gelmez. Ayrıntıları organize edebilir ve yönetebilir. Papaloukas ve Tsartsaris’in sırayla değişen ve yardımcı olabilecek bir zihinleri var “.

Olympiacos’un A1’e olası bir dönüşü için: “Panathinaikos’un en fanatik arkadaşı bile A1’de Olympiakos’u istemeli. Birbirlerini beslerler. Her şey yasal olduğu için onu tekrar görmeyi umuyoruz. Kanunlar uygulanmalıdır. Her zaman maçlarını görmek istiyoruz, bu yüzden seviye yükselecek. Onlara ihtiyacımız var. “

Ethniki için ve organizasyonel olarak neler değişebilir: “Çocukları stadyuma getirmeliyiz, rolleri daha belirgin hale getirmeliyiz. Ethniki’nin düşüşü Bay Kolokythas’ın ölümüyle geldi. Ben kalkınma programının çocuğuyum, sözde merdivenlerden yukarı çıkmalı. Bir gazete aracılığı ile SEF’e gittim ve test edildim, keşke birinin gelip beni görmesini beklersem yanarsak yanarsak. Spor tesislerinin mikroskop altına alınması gerekiyor ve başarıya ihtiyacımız var. Tsitsipas insanlara tenis oynattı. Mevcut değildi. Bir sonraki büyük oyuncu, bir sonraki başarı daha çok insanı basketbola itecektir. AET’nin örgütsel kısmı değişmeli, başarının George Vasilakopoulos’a ait olan kısmını gözden kaçırmamalıyız. Malzeme var ve umarım geri döneceği söylenen eskiler gelir. Ufak bir sıyrıkla ya da iştahım yokken National’da oynamam diye bir zihniyet yoktu. Böyle bir şey yok, National bir duygudur “.

Giannis için ve… çekimlerle ilgili sorun: 98’e kadar şutların% 80’den fazlasına sahiptim, şutörler. Uzun boylu olanlar yaralandığında, Ioannidis beni sepetin altında tahta oynamaya zorladı. Dünya Kupası’nda Sırbistan ile 2 önemli şutu kaybettim. O zamandan beri, bazı rollerin yanı sıra çekimlerle konuyu değiştirdi ve kariyerimin sonuna doğru şansına geri döndü. Giannis karaktere göre bekliyordu, daha çok ateş edeceğini düşündüm. Bir gelişme gösterdi. Psikolojiktir. Ve sonra bir yetenek meselesi. Albert 3 ay tatile gidebilir ve döndüğünde 10/10 üç sayı atabilir. John doğuştan gelmez, ayık olduğunuzda bazı şeyleri ihmal edersiniz. Öyle değil ama orada kendinden daha emin hissediyor. Hepimiz onun ateş ettiğini görmek istiyoruz. National’e yardım etmek için “.

En son haberleri buradan görün

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.