Daha Çok Süre Almanı Sağlayacak 9 Süper Tüyo

Hiçbir koç eğer bunları yaparsanız sizi görmezden gelemez. Ama bunları samimiyetle ve hakkını vererek yapmalısınız, sadece koçun gözüne girmek için değil.

 

  • Antrenöre, takıma yardım etmek için ne yapabileceğinizi sorun

Yapabileceğiniz en önemli şeylerden biri muhtemelen bu çünkü takımın başarılı olmasına yardımcı olmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduğunuzu gösterir. Takımı kişisel hedeflerin önüne koyarsanız, koçun ve takım arkadaşlarınızın sevdiği bir oyuncu olacaksınız. Sezon sonunda, antrenörünüze ertesi yıl takıma katkıda bulunmak için sezon dışında çalışmanız gereken şeyi sormayı unutmayın.

 

  • Güçlü yanlarınıza odaklanın

Herkes skorer olamaz, o zaman neyde iyi iseniz onu yapın. Maçın içinde çok da iyi basketball-1642384__180olmadığınız şeyleri yapmaya kalkışırsanız, kendinizi kenarda bulabilirsiniz. Savunmada harika iseniz, sahaya bunu yansıtın. Antrenmanlarda güçlü yönlerinizi güçlendirin ve zayıf yönleriniz üzerinde çalışın ama maçlarda yapabileceğiniz şeylere kalkışın, yapamayacaklarınıza değil. Bu felsefeyle birçok profesyonel oyuncu başarıya ulaşmıştır. Türkiye’den Alper Yılmaz ya da NBA’den Ben Wallace bu kuralı çok iyi uygulayan harika örneklerdir.

 

  • Her zaman sıkı çalışın

Gelişmenize yardımcı olmanın yanı sıra, bir antrenör bunu fark eder ve iyi çalışmayan bir başka oyuncuyu değil, seni seçer. Mücadele etmekten ve top için yere atlamaktan çekinmeyin.

0691

 

  • İyi savunma yapın

Tuttuğun rakip oyuncuları etkisiz hale getirebilirsen, koç seni sıklıkla oyuna sokmak için bir neden bulacaktır.

 

  • Savunmada sıkı durun, fiziksel mücadeleden kaçınmayın

Oyun kuralları içinde temas etmekten ve şarj etmekten çekinmeyin. Bu özellikle yumuşak ya da temasa alışık olmayan rakip takımlara psikolojik olarak baskı kurar ve oyunlarını bozar.

 

  • Daima ribaundu takip edin

Hiçbir şey seni box-out yapmamaktan daha çabuk bench’e döndüremez. Box-out, ribaund sezgisi ve zamanlama başarılı bir oyuncuda olması gereken özelliklerdir. Antrenörler ribaundun önemini çok iyi bilirler. İyi yaparsanız, oynama şansınızı hızla artıracaksınız.

 

basketball-1497930__180

  • Doğru şut seçimi yapın

Hücumda doğru şut seçimi en önemli şeydir. Takımdaki hiç kimse sizden daha iyi bir skor yapma açısına sahip değilse, yaptığınız doğru bir atış olarak değerlendirilebilir. Bu; pozisyona, hücumun gidişatına ve süreye göre değişmekle birlikte, en uygun durumdaki oyuncunun şutu kullanması doğru şut seçimi olur. Kötü seçim yaparsan, kenarda oturursun.

 

  • Ekstra pası yapın

Koçlar ekstra pası sever. Ayrıca, bunu yaparsan takım arkadaşlarından daha çok pas alacağını göreceksin çünkü onlar senin bencil oynamadığını farkedecek ve bunu takdir edeceklerdir. Bencilce oynanmadığında basketbol çok eğlencelidir. Ayrıca çok daha fazla maç kazanırsınız.

 

  • İyi bir takım arkadaşı olun

Eğer takım arkadaşların seni severse birlikte daha uyumlu oynamanız olasıdır. Koç bu kimyayı mutlaka farkedecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir