Eurohoops Ödülleri (Maç Günü 4): Bu Bayern’e dikkat edin …


Antigoni Zachari / info@eurohoops.net

İlk iki günlük hafta, Bayern’in Fenerbahçe’ye karşı oynadığı maçtan daha büyük olmamasına rağmen birkaç sürprizle sona eriyor. Alman takımı yeniden dirilmiş gibi görünüyor ve ne kadar süre dayanabileceklerini göreceğiz. Elbette bir diğer önemli sürpriz, ALBA’nın Moskova’da CSKA’ya karşı kazandığı zaferdir ve büyük bir takım çabasının sonucu. Zalgiris galibiyet serisine devam ederken ve yeni Euroleague sezonunun dört turunda yenilmeyen tek takım olmaya devam ederken, sıralama turlarında işler büyük ölçüde değişmedi.

MVP

Sergio Rodriguez

El Chacho eski takımıyla karşılaştı ve şimdiye kadarki kariyerinin en iyi oyununu oynayacaktı. Sergio Rodríguez 25 sayı, 7 asist ve 4 ribauntla Armani Milan’ı 37 puan alarak yeni bir kariyer rekoru kırdı. Sadece bu değil, onun çabaları İtalyanların 2009’dan bu yana Real Madrid’e karşı 14 maçlık mağlubiyet serisine son vermesine yardımcı oldu.

En İyi Beşli

  • Sergio Rodriguez: Günün hak ettiğimiz MVP’si.
  • Cory Higgins: Panathinaikos’un sürprizi, Barcelona sezonun üçüncü galibiyetini elde ederken, sahada 32 dakika içinde 24 sayı, 7 ribaund ve 5 asist atan Higgins’in çabaları kısmen olmadı.
  • Simone Fontecchio: ALBA Moskova’da zili verdi ve İtalyan forvet bu büyük galibiyette 20 sayı ve üç asist ekledi.
  • Nigel Hayes: Zalgiris tatlı olmaya devam ediyor ve Hayes 17 sayı, 5 ribaund, 2 asist ve 23 PIR ile Anadolu Efes’i suçluyor.
  • Jalen Reynolds: Bayern’in Fenerbahçe’yi geride bırakması ve Reynolds’un 17 sayı ve 8 ribaund ile final galibiyetinin kilit oyuncusu olmasıyla bu günün en sıcak konusu ..

Günün antrenörü: Andrea Trinchieri

Bayern bu hafta ikinci kez şaşırttı ve Fenerbahçe son sıkıntıları yaşadı. Takım, ilk yarıda 20 sayı geride kaldıktan sonra fevkalade tepki gösterdi ve yarışmadaki üçüncü ve bu hafta ikinci galibiyetiyle devam etti. Devam edip edemeyeceklerini henüz görmediğimiz etkileyici ama sakin sonuçlar.

Gençler geçiş istiyor: Usman Garuba

18 yaşındaki Garuba yavaş yavaş Euroleague’e doğru ilerliyor ve Cuma gecesi Pablo Laso, Real Madrid dördüncü periyotta düşerken, oyunun en kritik anlarında sahada kalmasını seçti. Garuba sadece iki sayı üretti, ancak oyunun diğer alanlarında 23 dakikada 11 ribaund, genç İspanyol oyuncu için kariyer rekorları kıran olağanüstü bir iş çıkardı.

Son not: Khimki’nin morali

Üçüncü gün onlar hakkında zaten konuştuk, ancak onları bir kez daha vurgulamalıyız. Khimki ekibi, pozitif koronavirüs vakalarıyla yok edildi, ancak büyük moral ve enerji ile rekabet etmeye devam ediyorlar. Olumsuz sonuca rağmen Çarşamba gecesi Madrid’de ve Cuma günü Vitoria’da yaptılar.

Tabii ki, Rimas Kurtinaitis ekibine biraz gevşeklik bırakmalı ve aynı zamanda bu tür zorlu koşullarda odaklanabilme yetenekleri için kredi vermeliyiz.

Fotoğraf: EuroLeague

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir