Özet: “Olympiakos’a kaybettiğimizde cenaze töreni gibiydi – Sahipler arasında çok fazla rekabet vardı”


Tης Eurohoops ekibi / info@eurohoops.net

James Gist yedi yıldır Panathinaikos’ta kaldı ve Olympiakos’a karşı düzinelerce kez forma giydi. Bu oyunun hem takımlar, hem halk hem de sahipleri için ne anlama geldiğini çok iyi biliyor ve Giannakopoulos ve Angelopoulos’u resmin dışında bırakmıyor:

Duke-Maryland ve Spurs-Mavericks gibi bazı “rekabetlerin” üyesiyim. Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde de yer aldım. Panathinaikos’a giderken, bu maç hakkında çok şey duydum, ancak neler olduğunu görmek için hiç orada değildim “Gist, bir süre rakip oldukları Kyle Hines’e (2013) anlatıyor ve devam ediyor:

Bu oyun gerçekleştiğinde sokaklar terk edildi. Güçlü bir polis gücü vardı ve neler olduğunu duyabiliyordunuz. Çılgıncaydı. Bütün şehir bu maç için terk edilmişti. Şimdi Olympiakos ligde değil ama daha sonra bu maçları bir sezonda 10 kez oynama şansınız oldu. Euroleague’de, Kupada, ligde, her yerde oynadınız.

Bir sezonda en az 10 kez. Bu kadar yetenekli bir takıma karşı pek çok maç. Bu bir savaş, bu bir köpek dövüşü.

Konuya geleceğim: Olympiacos hakkında konuşmaktan nefret ediyordum. Onun sonuçlarını gördük, Olympiakos kazanırsa çıldırmıştık, kaybederse mutluyduk. Olympiakos’un Panathinaikos’taki ilk sezonumu Euroleague’i kazandığını ve herkesin finalde Real’in kazanmasını istediğini ve Olympiakos’un finaller için bir şeyleri değiştirmek için kazanacağını düşündüğümü hatırlıyorum. Olympiakos’un bu başarısı bizi daha iyi yaptı, benim mantığım buydu.

Olympiakos iki oyuncuyla sözleşme imzalarsa, medyaya çıkıp “İki oyuncuyla anlaştık, Panathinaikos ne yaptı?” Derlerdi. Takım sahiplerinden rekabet vardı ve bu basketboldan daha büyüktü.

Olympiacos ve Panathinaikos oynadığında her şey durur. Bu oyunu kaybetmek, bir aile üyesini kaybetmek gibi bir şey. “Bir cenaze töreni gibi.”

En son haberleri görün

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir