Euroleague, belirgin bir takvim olmadan genişlemeye doğru gidiyor


Aris Barkas tarafından / barkas@Eurohoops.net

Salgının getirdiği belirsizliğin çoktan normalleşmesi ve 2021-22 sezonunun Euroleague Başlamaya hazır, ligin geleceğiyle ilgili büyük soru, uzun süredir konuşulan genişleme oldu.

Toplu sözleşmenin Avrupa versiyonu yürürlüğe girdi, taraftarlar – sınırlı kapasiteyle de olsa – pavyonlara geri dönüyor ve lig Almanya ve Fransa gibi pazarlarda daha fazla varlığa sahip, dolayısıyla genişleme zamanı çok uzak değil … ve daha fazlası, şu anda Euroleague’de rekabet etmeyen Euroleague seviyesinde takımlar olduğunu düşünürsek.

Örnekler açıktır: Valencia Basket, Virtus Bolonia ve Partizan. Ancak, gerçek potansiyele sahip daha fazla proje var, örneğin Paris Basketbol. Şu anki enkarnasyonunda artık herhangi bir zayıf halkanın olmadığı tartışılabilir bir Euroleague’de, her sezon bir sandalye oyunu oynamak ve sadece yeterli koltuk olmadığı için iyi projeleri dışarıda bırakmak, genişlemeden başka bir yol bırakmıyor. Bu, projede yerlerini şimdiden garantileyen ve ALBA Berlin’in bir sonraki katılımıyla 14 olacak olan kulüplerle Euroleague’de sürekli bir sohbet hakkında, konuyla ilgili kendi görüşlerini ifade etmekle ilgili.

Euroleague’in 20 takımlı bir versiyonu şu anda doğal bir evrim gibi görünüyor. Cevaplanması zor olan kısım, henüz karar verilmediği için ne zaman olacağıdır. Her şey masada ve hatta Jordi Bertomeu Son Dörtlü sırasında, iki açık yerle ödüllendirilecek bir yarışma görmeyi çok istediğini açıkladı. 7GÜN EuroCup ve 16 veya 18 uzun vadeli lisanslı ekip.

Geçen sezon iken, Bayern Münih çoktanSVEL Villeurbanne uzun süreli lisans sahibi oldu ve ALBA Berlin iki sezondur oyuna joker karakterle katıldı, 2022 yazından önce daha uzun süreli lisansların dağıtılmasını hayal etmek zor. Zenit de San Petersburg ve kırmızı yıldız, VTB ve Adriyatik Ligi’ndeki sportif sonuçlarıyla doğrudan bağlantılı değil, ancak Partizan Euroleague’e hak kazansa bile ABA şampiyonunun 2022-23 sezonu için iki joker karakterden birine sahip olacağını varsaymalıyız. EuroCup.

Bu nedenle, 2023 yazından önce büyük değişiklikler beklemeyin, ancak toplam 16 adet için iki uzun vadeli lisans daha eklemek için görüşmeler devam ediyor. 20 takımdan oluşan bir Euroleague ve 20 takımdan oluşan bir EuroCup’a sahip bir Avrupa basketbolu ekosistemi – ikinci yarışmada zaten bir gerçeklik olan bir şey – gelecek için en olası yol … henüz yeterli olmasa da.

EuroLeague’den son haberler için buraya tıklayın

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.