Giannis Antetokounmpo: “NBA’nın yüzü olmak istemiyorum”


Aris Barkas/ barkas@eurohoops.net tarafından

Giannis ve Thanasis Antetokounmpo, COVID güvenlik önlemleri nedeniyle büyük bir kalabalığı önlemek için Atina’ya neredeyse gizlice geldiklerinde, Giannis’in Yunanca tweet’lerinin doğru olacağını kimse beklemiyordu.

‘Geliyoruz kupayı getiriyoruz’ Giannis’i yazdı ve Atina Uluslararası Havalimanı’nın basın konferans odasında, Finaller MVP’si yanında sadece MVP kupasını değil, aynı zamanda ilk kez Avrupa gezisini yapan Larry O’Bryant kupasını da aldı.

Ve bu, artık şampiyon olma duygusuna bağımlı olan Greek Freak için sadece bir başlangıç ​​olabilir: “Bunu yeniden yaşamak istiyorum. Umarım aç kalacağız. kazanmayı severim. Ve eğer başımızı aşağıda tutarsak, bunun gibi daha çok anımız olacak. Açıklayamam ama şampiyonluk unvanını kazanarak bu duygunun bağımlısı oluyorsunuz. Ve bu onun en iyi yanı. Ne olursa olsun, Thanassis ve ben daha iyi olmak, sınırlarımıza kadar oynamak istiyoruz. Geleceğin ne getireceğini bilmiyorum, başka bir şampiyonluk kazanıp kazanamayacağımızı bilmiyorum. Bildiğim şey, yarın gidip pratik yapacağım. Elbette tekrar etmek istiyorum ama ne olursa olsun, bir tane daha kazanamasak bile, o zaman bu Tanrı’nın planıdır ve ben buna razıyım. Olmuş olanı kimse elinden alamaz” dedi.

Antetokounmpos’un gelişi neredeyse Tokyo’daki çeyrek final beraberliğine denk geldi ve Giannis bir kez daha Yunan milli takımıyla da büyük kazanmak istediğini tekrarladı: “Keşke şu anda olimpiyatlarda olabilseydik, milli takımla oynayabilseydik, NBA şampiyonluğunu kazanma ivmesine sahip olabilseydik. Gerçekten milli takımla kazanmak ve gelecekte harika bir şeyler yapmak istiyorum. Bayrağımızı doğru şekilde temsil etmek istiyoruz ve gerçekten milli takımla bir şeyler kazanmak istiyorum. Bir sonraki büyük dileğim bu”.

Kardeşi Thanasis ekledi: Yunan milli takımının önceki neslinden büyük bir mirasa sahibiz ve bunu onurlandırmak istiyoruz” dedi.

Ve bu Giannis’i potansiyel olarak NBA’in yüzü olmaktan daha fazla rahatsız ediyor gibi görünüyor: “Ben NBA’in yüzü değilim ve olmak da istemiyorum. Bu beni gerçekten ilgilendirmeyen bir şey. Oynamak istiyorum, kazanmak istiyorum ve eğlenmek istiyorum. NBA’in yüzü olmak istemiyorum, çok çalışan Giannis olmak istiyorum. Ve olsa bile, onu kendimden uzaklaştırmak istiyorum”.

Büyük rahmetli Kobe Bryant tarafından kendisine meydan okunduğundan ve ayrıca oyununa ABD medyasının neredeyse sürekli eleştirisinden bahseden Giannis, olayları perspektife koydu: “Kobe bana inandıysa, bu yeterince iyi. Playofflar sırasında medyayı ve sosyal medyayı takip etmiyorum. Ve tüm bu eleştiriler beni rahatsız etmeyen bir şey. Serbest atışlarda iyi değilim. Benden duydun, yani? Bununla iyiyim, güvendeyim ve daha iyi olmak için çalışacağım. Eleştirin, NBA finallerinde serbest atış yapmamam mı? Bu kulaklarıma bir iltifat. Sekiz yıl önce Yunanistan’dan ayrılırken NBA Finallerinde olmamam gerekiyordu. Ve şimdi hiçbir Avrupalı ​​oyuncu benim başardığım şeyi yapmadı” dedi.

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.