Vassilis Kavvadas: “Canavar”ın ikinci şansı var (videolar)


Aşil Mavrodontis tarafından / info@eurohoops.net

Panathinaikos, Vassilis Kavvadas ile el sıkıştı ve böylece uzun boylu oyuncu kadrosuna hacimli, güçlü, kişilikli ve en önemlisi kim olduğunu kanıtlamaya susamış bir oyuncu ekledi!

Yakın zamanda Rick Pitino’nun dediği gibi “Canavar”, zorluklar, yaralanmalar ve belki de bazı kötü seçimler ona pahalıya patladığı için kariyerinde kolay bir dönem geçirmedi. Ancak asla pes etmedi, en üst seviyeye geri dönmenin bir yolunu buldu ve yeni sezondan itibaren Avrupa’nın en üst liginden 6 yıl aradan sonra Euroleague’e geri dönecek.

Aslında, Panathinaikos ile με randevusunun neredeyse 11 yıl ertelendiği söylenebilir, 2010’da kulübün Panionios ile her şeyi bulduğu şiddetle söylenmişti, ancak Giorgos Bartzokas’ın Olympiakos’u davada bir “kama” aldı ve başardı. kendi, Yeşilleri banyonun soğuğunda bırakarak.

Yine de 11 yıl sonra Nikaiotis pivotu, Dimitris Priftis ekibiyle 1+1 yıl için anlaşarak altı yıldızlı formayı giyecek.

Ama Vassilis Kavvadas buraya nasıl geldi? Hadi baştan başlayalım…

İlk basketbol adımlarını Ionikos Nikaia’da attı, burada henüz gençken Üçüncü Ulusal’ın zorlu şampiyonasında önemli bir oyuncuydu. Yine de başarılı olmak için gereken her şeye sahip olduğunu göstermişti ve A1’in kapısının açılması uzun sürmedi.

2010 yılında, Giorgos Bartzokas’ın Panionios’u, 19 yaşındaki pivot, daha sonra Nea Smyrni’de geçirdiği üç buçuk yılda mükemmel örnekler göstererek, vücudunda önemli bir değişiklik yaparak kas kiloları ekleyerek onu kendi haline getirdi.

Aslında, 2013 yılında Pan-Avrupa’nın 12. takımında yer alarak Erkek Milli Takımı’nın bir üyesi oldu. Bu etkinlikte, Bourousis ve Mavrokefalidis’in ardından 2.8 sayı ve 1.2 ribaund ile Yunanistan’ın üçüncü pivotuydu ve hepimiz hala Mark’ın hayatını zorlaştırdığı İspanya maçındaki mükemmel performansını hatırlıyoruz. Şimdi bir sonraki seviyeye geçme zamanıydı.

2013-14 sezonu Panionios’ta başladı, ancak Kasım ayında Olympiakos, onu büyük limana getirerek kendi başına yaptı. Pire’de iki sezon kaldı, pek fırsat bulamadan, bazı küçük sakatlıklarla önemli bir rol oynamasına neden oldu. 2015 yılında Olympiakos’tan kiralık olarak Ardekikos’a taşındı ve büyük lansman buradan geldi. Giannis Kastritis liderliğindeki canavar pivot, iki sayı ve 6.4 ribaund ile %72 ile ortalama 15 sayı ile kariyerinin en iyi sezonunu geçirdi! 2015/16 sezonunda kesintilerde (36), iki sayılıklarda (119) ve kazanılan faullerde (146) ilk ortaya çıkması karakteristikti, Nikaiotis pivotu da Ulusal’a bir çağrı kazandı, ancak Olimpiyat Öncesi Torino’dan önce kesiliyor.

Bir sonraki sezon, Dimitris Priftis’in rehberliğinde ortalama 9 sayı ve 3.8 ribaund ile çok iyi sayılar yazdığı Mars’ta buldu, 2017’de tekrar Atina’ya döndü ve AEK’ye imza attı.

Orada şampiyonluklar kazandı, kupa kabinesine Kupa ve Basketbol Şampiyonlar Ligi’ni ekledi, Yunanistan ve Avrupa’daki sayıları fena değildi (Basket Ligi’nde 7.2 puan ve BŞL’de 5 puan). Ancak Birlik’teki ikinci sezonu felaketti.

Sakatlıklar onu geride bıraktı, o yıl sadece 4 maçta (2 lig, 2 BŞL) oynadı ve toplamda sadece 9 puan aldı. Sanki bu yetmezmiş gibi, AEK ile kendisine ödeme yapmayan mali anlaşmazlıkları, 2019 yazının ayrılmasıyla iklimi daha da kötüleştirdi.

Bir sonraki durağı ve aynı zamanda onu basketbolda yeniden canlandıran takım Herkül’dü. Selanik’te “Canavar” kendini buldu, yaraları geride bıraktı ve performansıyla “İhtiyar Adam”ın gidişatına en büyük katkıyı yaptı.

İlk sezonundaki istatistikler, ortalama 18 maçta 9 sayı, 6 ribaund ve 1.1 blok kaydetti, %58’i iki sayılık ve %61’i şutlarla oynarken, Kavvadas yine sahada fark yaratan bir pivot oldu. 2020’de Fiba Avrupa Kupası ve Basket Ligi’nde de mükemmel sayılarla oynarken, şimdi takımın liderlerinden biri olan Iraklis ile yenilendi. Özellikle ikinci sıradaki FIBA ​​turnuvasında Kavvadas, iki sayılık isabet oranı %53 ile 8.6 sayı ve 6.6 ribaund ile oynarken, sınırlar içinde buna karşılık gelen sayı %64,4 ile iki sayılık atışlarda 12.3 sayı ve 9 ribaund oldu.

Yaz aylarında, Rick Pitino, ona “Beast” vaftiz ettikten sonra, olimpiyat öncesi turnuvada Ulusal 12. takımında ona bir yer verdi ve 4 maçta 9 dakikada ortalama 3.5 sayı ve 1.8 ribaund attı.

Yukarıda bahsettiğimiz parkur onu Panathinaikos’a ve tekrar Euroleague seviyesine getirdi ve onu bekleyenlere her zamankinden daha hazır. Papagiannis ve Floyd’un arkasındaki üçüncü pivot olacağını biliyor ama önündeki mücadeleye hazır. Başarılı olup olmayacağı henüz belli değil…

En son haberleri burada görün

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.