İDDİA: Philadelphia 76ers, Rajon Rondo’yu Radarına Aldı

2021-08-28T08:25:05+00:00

2021-08-28T08:25:05+00:00.

Arma Kaynar

28/Ağu/21 08:25

Eurohoops.net


Arma Kaynar

Philadelphia 76ers, kadrosunu tecrübeli oyun kurucuyla güçlendirebilir…


Eurohoops Ekibi tarafından / info@eurohoops.net

Philadelphia 76ers‘ta önümüzdeki sezon Ben Simmons’ın kadroda olup olmayacağı hala tam olarak net değil. Ancak her iki senaryoda da Sixers‘ın kadrosunda bazı değişiklikler yapması gerektiği ortada.

Gündeme gelen son iddialara göre Philadelphia ekibi, koç Doc Rivers’ın da yakından tanıdığı oyun kurucu Rajon Rondo’ya dikkatini çevirdi.

NBA muhabiri Austin Krell’in haberine göre Sixers, Rajon Rondo ile yaz döneminde takas edildiği Memphis Grizzlies arasındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. Grizzlies, NBA’in izin verdiği maksimum oyuncu sayısının üzerinde. Bu yüzden bazı oyuncularıyla yollarını ayırmak zorunda. Rondo’nun da Memphis’ten ayrılabilecek oyunculardan bir tanesi olabileceği düşünülüyor.

Rondo’nun buy-out edilmesi durumunda ise Philadelphia, tecrübeli oyun kurucuya ciddi ilgi gösterecek takımlardan birisi olarak öne çıkıyor. Rondo, buy-out edilirse tecrübeli isimle ilgilenecek birçok takım var. Bu ekiplerin arasında eski takımı Los Angeles Lakers da bulunuyor. Rondo, Lakers formasıyla 2019 yılında şampiyonluk kazanmıştı.

Tecrübeli oyun kurucu, Philadelphia ekibi için iyi bir ekleme olabilir. Ancak Sixers adına büyük fark yaratacağını söylemek de pek doğru olmaz. Philadelphia ekibinin hücumda çektiği dış skorer sorunun çözümünün tam olarak Rondo oldğuğunu söyleyemeyiz. Fakat onun kadar tecrübeli ve zeki bir oyuncunun da NBA’de katkı veremeyeceği çok az takım olduğu da ortada.

Basketbol gündemindeki en son gelişmeleri kaçırmamak için tıklayın!

NBA gündemindeki son gelişmeler için tıklayın!

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.